Яблучний Спас (Преображення Господнє) — 19 серпня. Як правильно провести це велике свято

19 серпня, православний світ відзначає Яблучний Спас. Всього їх існує три й це другий з них. Офіційна назва свята — Преображення Господнє.

Раніше в цей день язичники святкували свято збору врожаю яблук.

Православний світ відзначає це свято на честь Преображення Господнього. Ісус Христос піднявся на гору зі своїми учнями Петром, Іоанном та Яковом, щоб показати, ким насправді являється та чий він син. Під час молитви, обличчя Ісуса засяяло, а одяг став білим. Спустившись вниз, він наказав учням зібрати яблука, щоб їх освятив Всевишній.

Традиції в цей день.

На свято люди йдуть в храм та слухають святкову службу. Священнослужителі вдягають білий одяг. Люди приносять в церкву кошики наповнені фруктами, щоб освятити. Це можуть бути сливи, груші, виноград, а головне — яблука.

В цей день потрібно бути щедрими та милосердними. Подайте тим, хто просить милостиню та пригостіть фруктами бідняків.

На свято жінки займаються приготуванням заготівель на зиму. Також, вони печуть пісні пироги та млинці з фруктами.

До цього дня вже потрібно закінчити збір зерна.

В цей день згадують покійних рідних. Люди несуть на цвинтар свячені фрукти та залишають на могилах.

Раніше на Яблучний Спас люди зустрічали прихід осені. Також, було прийнято виходити в поле, щоб провести сонце. Вважалося, що сонце заходить та забирає з собою літо.

Батьки, чиї діти померли, до свята не вживають яблука. За повір’ям, на небесах вони за це отримують райські яблука.



Сьогодні не можна важко працювати, займатися прибиранням, шиттям та в’язанням. Також, забороняється вбивати комах, бо таким чином відженете від себе успіх.

За прикметою, останній шматок яблука сьогодні має особливу силу — здійснювати бажання. Пригостіть яблуками жебрака, щоб залучити достаток на весь майбутній рік. Якщо сьогодні муха двічі сіла на руку — до успіху у всіх починаннях протягом року. Не можна зривати в цей день недозрілі яблука — до біди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!