Вербна неділя — 17 квітня. Як правильно провести цей день кожній жінці, та що слід зробити

У шосту неділю посту заведено відзначати день коли Ісус приїхав до Єрусалима на віслюку, так розповідається у легенді. До цього моменту він їздив по всьому світу та проповідував християнську віру. При в’їзді до Єрусалима люди йому аплодували, а шлях устелили пальмовими гілками, яки володіли магією та вважалися священними. По всьому світу використовують свої гілки, які ростуть у певній місцевості – розмарин, верба, оливка.

Перед святом потрібно нарізати гілки верби та принести додому. Зранку брали гілки та відносили до церкви на освячення. Потім освячені гілки слугували оберегом та захищали людей. Домашніх тварин пригощали бруньками з гілок, тоді верба захищала їх від захворювань.

Заборонялось цього пишні гуляння, прання та шиття. Цього дня можна зайнятись пересадкою квітів.

Господині готували пісні страви та з родиною збирались за одним столом. Гарячих страв на столі не було. Заборонялось вживати алкоголь за святковим столом.

Якщо людина хвора, її плескали гілкою та промовляли: «Не я б’ю, а верба б’є».

Гілочки верби викидати не можна, бо прикличете до родини лихо. Зберігайте їх біля ікон. Старі гілки віднесіть до річки та пустіть їх за течією. У давнину гілки клали померлим до рук, щоб на небесах вони воскресли та зустріли Всевишнього.



Кожного року гілочки змінюють на нові. А старі несуть на цвинтар та кладіть на могилки померлим родичам.

Прикмети:

  • Якщо погода вітряна – літо буде холодним.
  • Якщо цього дня морозно – вродять зернові.
  • Рік буде врожайним, якщо на гілках верби багато розпущених котиків.
  • Гарно вродять овочі та фрукти, якщо цього дня буде тепла та суха погода.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!