Щоб виростити виноград, потрібно упродовж всієї вегетації куща постійно проводити різноманітні підживлення, захищати від шкідливих комах та хвороб.
Проведення підживлення:
Після прибирання укриття з виноградного куща, проводять першу підгодівлю сечовиною. Для цього розчиніть 40-50 гр. засобу в 10 л. води, проливши цією кількістю 1 кв. м. площі.
При середньодобовій температурі повітря +7..+80С, вносять в ґрунт органічний засіб — Триходермін, який захищає її від патогенних мікроорганізмів та шкідників.
За 1,5-2 тижні до початку цвітіння винограду підгодуйте його тваринним перегноєм. Для цього наповніть ємність 1 кг. перегною чи пташиного посліду та залийте відром води й дайте настоятися. Додайте 5 л. цього настою у 10 л. відро води та пролийте ним виноград.
Чи підживіть екологічним добривом, до складу якого входить ЕМ культура, зелені рослини, пташиний послід та деревний попіл.
В цей період вносять розчин борної кислоти, щоб рослина не скинула квіти та зав’язь. Для цього розчиніть у відрі води 4-6 гр. засобу.
Після цвітіння винограду та коли зав’яжуться перші ягоди горошини, підгодуйте виноградник. Вдруге підживіть, щоб зростали ягідні грона, стрілки та рукава.
Коли виноградні грона почнуть наливатися та дозрівати проведіть третю підгодівлю із застосуванням фосфорного та калійного добрива або деревним попелом. Для цього розведіть у 10 л. води 20-25 гр. сірчанокислого калію та 40-50 гр. суперфосфату.
6. Осіннє підживлення.
Перед укладкою виноградної лози на зимівлю підгодуйте її деревним попелом в розрахунку 1-1,5 кг. на дорослий кущ та прикрийте його ґрунтом, так лоза краще визріє.
Коли будете вкладати виноград в траншеї, обробіть землю Метаризином. Він захистить виноград від шкідливих комах зимуючих в ній. Ще додайте трохи перепрілого компосту та вкрийте його ґрунтом.