Розчин, яким потрібно підживити виноград, щоб не хворів, а швидко ріс та був солодкий

Щоб виростити виноград, потрібно упродовж всієї вегетації куща постійно проводити різноманітні підживлення, захищати від шкідливих комах та хвороб.

Проведення підживлення:

  1. Навесні.

Після прибирання укриття з виноградного куща, проводять першу підгодівлю сечовиною. Для цього розчиніть 40-50 гр. засобу в 10 л. води, проливши цією кількістю 1 кв. м. площі.

При середньодобовій температурі повітря +7..+80С, вносять в ґрунт органічний засіб —  Триходермін, який захищає її від патогенних мікроорганізмів та шкідників.

  1. Перед цвітінням.

За 1,5-2 тижні до початку цвітіння винограду підгодуйте його тваринним перегноєм. Для цього наповніть ємність 1 кг. перегною чи пташиного посліду та залийте відром води й дайте настоятися. Додайте 5 л. цього настою у 10 л. відро води та пролийте ним виноград.

Чи підживіть екологічним добривом, до складу якого входить ЕМ культура, зелені рослини, пташиний послід та деревний попіл.  1. В період цвітіння.

В цей період вносять розчин борної кислоти, щоб рослина не скинула квіти та зав’язь. Для цього розчиніть у відрі води 4-6 гр. засобу.

  1. В кінці цвітіння.

Після цвітіння винограду та коли зав’яжуться перші ягоди горошини, підгодуйте виноградник. Вдруге підживіть, щоб зростали ягідні грона, стрілки та рукава.

  1. В період дозрівання грон.

Коли виноградні грона почнуть наливатися та дозрівати проведіть третю підгодівлю із застосуванням фосфорного та калійного добрива або деревним попелом. Для цього розведіть у 10 л. води 20-25 гр. сірчанокислого калію та 40-50 гр. суперфосфату.

6. Осіннє підживлення.

Перед укладкою виноградної лози на зимівлю підгодуйте її деревним попелом в розрахунку 1-1,5 кг. на дорослий кущ та прикрийте його ґрунтом, так лоза краще визріє.Коли будете вкладати виноград в траншеї, обробіть землю Метаризином. Він захистить виноград від шкідливих комах зимуючих в ній. Ще додайте трохи перепрілого компосту та вкрийте його ґрунтом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!