Оленин день — 3 червня. Що потрібно зробити в цей день усім городникам, щоб мати щедрий врожай

3 червня, православний світ відзначає день святої цариці Олени. Народилася вона в родині звичайних селян, недалеко від міста Константинополя. Там же й познайомилася з майбутнім чоловіком на ім’я Констанцій, який був перфектос Галлії. В них народився син, який зміг відвоювати свої права та стати єдиновладним імператором Риму, а Константинополь став столицею.

Мати його була християнкою та проповідувала віру в Єдиного Бога. Олену стали називати рівноапостольною, бо саме вона допомогла розвитку християнства в Римі та зробила його державним. Коли цариці було 80 років, їй було видіння, в якому говорилося, що їй потрібно відвідати Єрусалим та провести розкопки. Там вона знайшла хрест, на якому розіп’яли Ісуса. На цьому земна місія святої була виконана й Господь забрав її до себе.

Традиції в цей день.

Олена вважається покровителькою льону. Люди моляться їй про великий врожай, адже льон використовується для шиття одягу, виготовлення олії та побудови житла.

Саме в цей день починалася сівба льону, під час якої зверталися до цариці з молитвами про гарний врожай. Також, проводилися ритуали на збільшення врожаю. Щоб провести обряд, потрібно було назбирати по всьому селищу яйця та дати їх чоловікові, який вирушає на поле працювати. Він перед посівом снідав яйцями, а потім починав працювати. Лушпиння з яєць привозив назад до села.



Якщо посівом займалася жінка, вона повинна була зняти з себе весь одяг. Вважалося, що тоді льон пожаліє оголену жінку та дасть гарний врожай.

На свято всі виходили працювати в поле. Протягом дня проходили посівні роботи гречки, вівса, пшениці та ячменю. Господині висаджували на своїх ділянках огірки.

На день Олени всі жінки ходять з розпущеним волоссям, бо вірили, що так воно стане кращим. Свята наче торкається до волосся й тоді воно стає об’ємним та довгим, наче льон.

Народні прикмети в цей день.

Розцвіла горобина — до багатого врожаю льону.

Коники гучно цвіркотять, чекайте дощу.

Гучно гримить грім — до затяжного дощу, тихо — короткого.

Йде дощ цілий день, чекайте сильних опадів восени.

Дощ з градом — до снігу через півроку.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!