День Ольги 24 липня. Головні заборони, яких слід дотримуватися цього дня

24 липня, православний світ відзначає день Ольги. Про княгиню знали всі та все. Однак, історія зберегла деякі таємниці та домисли, пов’язані з нею. Народилася Ольга в родині знатних князів Ізборських.

Після того як вона вийшла заміж за князя Ігоря, свята одразу з ним розлучилася, бо він вирушив в черговий військовий похід. Невдовзі Ольга народила немовля та нарікла сина Святославом. Згодом Ігор повернувся додому, але майже одразу вирушив в землі древлян, де він й загинув, бо його зрадили.

Ольга вирішила помститися й за їх наказом, послів древлян, які прийшли з миром, закопали живцем, а інших спалили в лазні. Під час тризни по князю, вона віддала наказ вбити п’ять тисяч людей з того племені. На наступну річницю, Ольга вирушила в древлянську столицю та спалила її вщент.

Княгиня встигала не лише мститися за чоловіка, а й вирішувати державні справи. Правила вона мудро та послідовно. Також, вона розвивалася й духовно та належала язичницькій вірі.

Коли їй стало відомо про християнство, вона вирушила в Константинополь. Там свята ходила на богослужіння та пройшла обряд хрещення, отримавши ім’я Олена. Після цього вона повернулася в Київ вже християнкою.

Їй вдалося навернути до християнства своїх родичів, крім сина Святослава. Тому, вона вирішила навчити християнству своїх онуків. Князь Володимир прийняв християнство та започаткував хрещення Русі. Під час його правління, Ольга була зарахована до лику святих.

Традиції в цей день.

До цього дня люди вже збирають та сушать сіно.

Селяни моляться святій про ясну та сонячну погоду.

В нічний час, коли в небі сяють Стожари, потрібно прочитати спеціальну замову проти зла та поганого ока.

Народні прикмети в цей день.

Гучно гримить грім, чекайте зливи.

Гримить грім — улов буде вдалим.

П’явки плавають на поверхні — до вітряної погоди або сильної бурі.

Павук сидить в самому центрі павутиння та не ворушиться, чекайте дощу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!