Багато хто вважає, що м’ясна або рибна страва стає смачнішою, якщо її попередньо обсмажити. Але це твердження невірне, бо в такому випадку страва вбирає велику кількість канцерогенів, а вони погано впливають на ниркову тканину, порушують репродуктивну функцію та викликають ракові захворювання.
Отрутою олія може стати при різній температурі. Для нерафінованої це 107 градусів, для рафінованої 230 градусів, а для оливкової першого віджиму 200 градусів.
Духовка має індикатор температури, а ось у пательні його немає. Якщо користуєтесь електричною плитою, то в її техпаспорті зазначено яка температура дорівнює положенню перемикача, а ось газова плита таким похизуватись не може.
Виробляють олію механічно та хімічно. Найбільшу користь має та, яку отримують холодним віджимом, бо вона багата на вітаміни та антиоксиданти. Але для виробництва це не вигідно, бо в такому випадку відбивається лише 1/4 жиру. Тому їм доводиться обсмажувань насіння, щоб отримати 2/3 об’єму жиру, але корисні речовини в такому випадку руйнуються. Віджате насіння заливають сумішшю з ацетону та бензину, що є дуже токсичним й це є рафінована олія.
Кожен сам вирішує, користуватися йому олією для приготування справ чи ні, але відомо одне — вона є шкідливою для здоров’я людини.