25 березня — Благовіщення. Що саме це свято означає, та чому воно таке важливе

25 березня, православна церква відзначає свято Благовіщення. Це третє значиме церковне свято після Великодня та Різдва Христового. Також, воно відноситься до одного з 12 найважливіших релігійних свят. Благовіщення трактується як добра звістка. За переказами, саме в цей день до Діви Марії явився Архангел Гавриїл та приніс звістку про народження Сина Божого.

Святкування бере свій початок з 6 століття. Цей день був найважливішим в житті Діви Марії. Вона виросла в Єрусалимському храмі, куди її відправили батьки в трирічному віці. Вона дала обітницю цнотливості, тому зі своїм чоловіком Йосипом жили скромно та благочестиво. Почувши звістку від Архангела Гавриїла, Марія злякалася, але потім прийняла уготовану долю.

Традиції в цей день.

На свято потрібно сходити в храм та помолитися. Священнослужителі одягають святкове вбрання. За традицією, в цей день випускають голубів. Люди вірили, що птахи долітають до небес та розповідають янголам-охоронцям все добре, що було за рік. На Благовіщення небеса відкриваються та Всевишній чує кожну молитву й прохання. В давні часи в цей день було прийнято закликати весну та розводити великі вогнища, щоб розтопити зиму.

Після богослужіння віряни приносять додому освячену воду, бо вона має особливу силу.

В цей день послаблюються правила Великого посту. Дозволяється вживати рибу. Однак, якщо Благовіщення припадає на Страсний тиждень, тоді з раціону слід прибрати рибні страви та молочні продукти.

На свято не можна займатися шиттям, в’язанням, вишивкою та важкою працею. Також, не позичайте та не давайте в бор грошей. В цей день не можна проводити обряд вінчання.

На Благовіщення слід очистити свої думки, не можна лихословити, сваритися та лаятися.

В цей день дівчата не заплітають волосся в косички. Коси, як нитки життя можуть переплестись та змінити долю людини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!