18 січня — Афанасія Великого. Про що просять в цей день усі жінки, та на що звертають увагу

18 січня, православний світ відзначає день Афанасія Великого. Мати привела Опанаса в церкву, коли він ще був маленьким. Його виховував святий Олександр та наставляв хлопця на істинний шлях. В 24 роки Опанас став дияконом Олександрійським. Він бачив, що люди не шанують ані Господа, ані Сина Божого. Тому, святий вирішив виступити з проповіддю, де розказав про Арія, який насміхався над Ісусом.

Афанасій був єпископом Олександрійської церкви. Він виступав в різних храмах проти представників Арія.

В ті часи Римською імперією правив Костянтин Великий. Він був дуже м’яким, через що єретикам вдалося навернути його до своєї віри та зайняти високі посади. Їх положення дозволяло їм обмовляти Афанасія. За порадою Костянтина, Опанас сховався, але єретики продовжували плести інтриги, щоб домогтися смерті святого. Афанасія жорстоко судили, звинувативши в розпусному способі життя та вбивстві інших. Костянтин виправдав святого й коли імператор помер, наступним правителем став його син. Після цього на християн влаштували гоніння й Опанасу довелось переселитися в Рим, де він прожив протягом трьох років, поки правителем не став Валет. Тоді святий повернувся на рідну землю. З життя пішов, коли йому виповнилося 76 років.

Традиції в цей день.

Наші пращури виганяли в цей день нечисть. Відьми збиралися на шабаш й через веселощі все забували. Господарі кликали до себе знахарів, але вночі та потайки від усіх, інакше про них могли дізнатися відьми. Опівночі чаклун починав заговорювати труби. За повір’ям, саме крізь них відьми потрапляють в оселю. Потім знахар починав забивати клини та розсипати по підлозі смолу з печі, промовляючи при цьому змову. Налякати відьму можна дзвоном, в який б’ють вночі. Якщо знахар добре попрацював, потрібно йому щось добре подарувати.

Якщо цілий день заметіль — до приплоду гусей.

Сьогодні, також, рахували залишки корму для тварин, щоб розуміти чи його вистачить до нового сезону.

В цей день не можна робити хірургічні операції, лише в критичному стані.

Народні прикмети в цей день.

Навколо Сонця утворилися білі кола — до зниження температури.

Заметіль в цей день віщує затяжну зиму.

Тепло на вулиці — до поганого врожаю картоплі.

До полудня з’явилося сонце, чекайте ранньої весни.

Захід сонця чистий та морозна погода — до похолодання.

Ворони літають високо, чекайте пізньої весни.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!