23 липня — святого Антонія. Що потрібно зробити в цей день, щоб недуги обходили стороною

23 липня, православний світ відзначає день Антонія Громовержця. Також, в цей день в храмах проводять службу в пам’ять покровителя всіх ченців Київської Русі.

Антипа народився в 10 столітті. В дитинстві знав багато відомостей про Ісуса. Коли хлопчик виріс, спершу він вирушив в Палестину. Коли повертався додому, захотів побачити Афон. Тут він прийняв чернечий постриг, взяв ім’я Антоній та усамітнився у печері. Через деякий час Ігумен монастиря, де святий прийняв постриг, уві сні побачив видіння, що Антоній повинен вирушити в Київську Русь, щоб нести людям Слово Боже. Так святий повернувся додому та займався поширенням християнства. Згодом він оселився в печері недалеко від Києва та вів усамітнений спосіб життя. Однак, це продовжувалося недовго, бо до нього приходили люди, просили благословення, а дехто залишався жити поряд з ним. Таких людей ставало дедалі більше. Святий велів зробити велику печеру, де можна було влаштувати їдальню, келію та церкву. Так започаткувалася Києво-Печерська лавра. Антоній оселився в окремій печері й згодом почали з’являтися нові печери. Однак, люди все одно приходили та селилися поряд із келією святого. Тоді Антоній дав своє благословення на будівництво першої церкви — Успіння Пресвятої Богородиці.

Святий володів даром зцілення, завдяки якому зміг вилікувати багатьох людей. Також, він мав дар передбачення, особливо точно святий передбачав погоду.

Традиції в цей день.

Раніше люди багато уваги приділяли погодним умовам. Грім був найголовнішим з усіх погодних явищ.

В день Антонія селяни збирали ряску, щоб нагодувати нею домашніх птахів. Вона лежить на воді та переміщається за течією. За повір’ям, де скупчується ця рослина, там збираються русалки. На свято жінки плели мережива, які нагадували візерунки в місці накопичення ряски. Також, цю рослину використовували для лікування хвороб.

Народні прикмети в цей день.

Хмари пливуть рядами — до дощу.

Вранці немає роси — ввечері буде дощ.

Вночі гроза — до вітряної погоди.

Безперервно гримить грім, чекайте сильного граду.

Чутно глухий грім — до дрібного, але затяжного дощу.

Грім гримить дзвінко та гучно, чекайте зливи.

Жаба сидить далеко від водойми — до дощу.

Мухи сильно кусаються, чекайте сильної зливи.

Біля водойми стрибають жаби — до теплої та сонячної погоди.

Багато ряски, чекайте вдалого завершення року.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!