21 липня Літня Казанська: історія, традиції та заборони, який слід дотримуватися

21 липня, православний світ відзначає день ікони Казанської та день Прокопія. Під час масштабної пожежі в 1579 році постраждала Казанська будівля. Вважалося, що це Господь розізлився за погані діяння християн. Одразу після цього почалося відбудовування граду. Будівництвом керував місцевий стрілець. Якось його донька побачила уві сні Мадонну та показала, де знаходиться ікона. Дівчинку ніхто не слухав та не вірив їй. Після третього разу, матір вирушила за своєю донькою та знайшла святиню. Іван Грозний наказав побудувати церкву на тому місці. Там був, також, заснований жіночий монастир, де першою з сестер стала Матрона, якій на той час було всього лише 9 років.

Прокопій народився в 3 столітті в Єрусалимі. Його батько був християнином, а мати – язичницею. Після смерті батька, його виховувала мати. Пізніше він пішов на військову службу до правителя Діоклетіана. Під час гонінь на християн, Прокопій переслідував та карав вірян. Одного разу до нього прийшов Ісус та наставив чоловіка на істинний шлях. Матір дізналася про це та пішла до імператора, щоб викрити сина. Прокопія схопили та піддали жорстоким тортурам, після чого його кинули в темницю. Святого намагалися змусити зректися своєї віри, але він переніс всі тортури та не зламався. Розлючений Діоклетіан наказав відрубати голову Прокопію. Вночі інші віряни поховали тіло за всіма християнськими традиціями.

Юродивий Прокопій народився в 13 столітті. За переказами, він приїхав в Новгород. З дитинства жив в розкоші та багатстві й був вражений вірою людей. Прокопій залишився в місті та став християнином. Він розділив все своє майно між бідняками та вирушив в Хутинський монастир. Там він зустрівся з Варлаамом Прокшиничем, який став його наставником. Прокопій пізнав істину вірування та вирушив у Великий Устюг, де з нього глузували, бо він мав вигляд безхатченка. Протягом тривалого часу чоловік поневірявся та вихваляв Всевишнього. Згодом праведник опинився в храмі Успіння Богородиці. Жив Прокопій завдяки милостині прихожан та спав на сходах храму. Він відрікся від всього мирського та отримав за це дар передбачення. За декілька років до своєї смерті він передбачив сильну бурю та смерч, однак ніхто не вірив цьому. Коли слова святого справдилися, жителі прийшли в храм, де невпинно молився Прокопій. Всевишній почув його молитви та помилував людей. Коли праведник помер, його зарахували до лику святих.

Традиції в цей день.

Селяни в цей день збирали жито. Перший сніп був іменинним й зерна з нього вважалися цілющими. Перед початком збирання промовляли спеціальні слова, які передавалися з покоління в покоління. Працювали безупинно, відпочити можна було тільки після зняття 9 снопів.

В деяких регіонах в цей день не можна було працювати, бо це велике народне престольне свято. 21 липня влаштовувалися гучні гуляння, які продовжувалися протягом декількох днів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!