2 лютого велике свято — Стрітення Господнього. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватись

2 лютого, православний світ відзначає свято Стрітення Господнього. Це день зустрічі та очищення. Раніше, кожного первістка в ізраїльських родинах, через 40 днів після народження, віддавали в храм, а потім купували назад за суму в розмірі п’ятиденного заробітку. Також, над матір’ю проводили обряд очищення. Для цього вона повинна була принести в жертву ягня, двох горлиць або голубів, залежно від фінансового становища. Стрітення Господнє відзначається на 40 день після Різдва Христового.

Цей день почали відзначати ще в 4 столітті. Вночі з Єрусалиму до Віфлеєму вирушила процесія, в ході якої люди несли в руках запалені свічки та співали пісні. На шляху їм зустрілася інша процесія. Вони об’єдналися та всі разом ввійшли в базиліку Воскресіння Господнього.

Традиції в цей день.

Сьогодні віряни відвідують церкву, освячують та запалюють свічки, які потім несуть додому й ставлять біля ікон, а також, надалі використовують під час молитов.

Православна церква 2 лютого відзначає день православної молоді.

З 9 століття, християни ставлять освячені свічки, по іншому громниці, на підвіконня, щоб захистити оселю від бурі та блискавки.

Незаміжні дівчата проводили обряди ворожіння на судженого. Однак, на свято Стрітення планувати весілля не можна – до нещасливого шлюбу.

Народні прикмети в цей день.

Велика кількість снігу на вулиці – до затяжної зими.

Немає снігу або він тане, чекайте ранньої весни.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!