12 липня — святих Петра та Павла. Що потрібно зробити в це свято усім християнам

12 липня, православний світ вшановує пам’ять Петра та Павла. Святий Петро народився в Галілеї. Його батько був рибалкою. Під час риболовлі, до святого підійшов його зведений брат Андрій разом зі Спасителем. Після цього життя Симеона змінилося. Він пройшов обряд хрещення та отримав нове ім’я – Петро та став другом й учнем Месії. Протягом всього життя він проповідував християнство. Після проведення публічної проповіді в Римі, його схопили та наказали розіп’яти на хресті. Під час страти, святий попросив поставити його ногами догори, пояснивши це тим, що він не гідний бути розіп’ятим, як Ісус.

Павло був язичником та воїном, а також, приймав участь в гоніннях на християн. На шляху до рідного Дамаску, він почув Глас Божий, який хотів знати, чому він не визнає Господа. Савл не знав, яку відповідь дати, через що втратив зір. Сліпий язичник почав каятися та повірив в Ісуса. Пройшовши обряд хрещення, він отримав можливість знову бачити. Коли Месію розіп’яли на хресті, іудеї переслідували святого. Його стратили, відрубавши голову.

Традиції в цей день.

На свято рибалки вирушають ловити рибу.

Також, в це день влаштовували великі ярмарки, співали пісні та проводили різні веселі конкурси. Сьогодні потрібно сходити в гості до всіх родичів. Хресні батьки приносили своїм хрещеникам подарунки, а ті повинні були приготувати для них кутю. Частування складається з рисової каші з медом та курагою, родзинками або чорносливом. За повір’ям, сьогодні потрібно пірнути в три джерела, щоб бути здоровим та мати достаток протягом всього року. В цей день не можна займатися теслярством та виготовляти щось з деревини.

Народні прикмети в цей день.

Часто йде дощ, чекайте рясного врожаю.

Вранці туман – до великого врожаю грибів.

Зозуля кує протягом тривалого часу, чекайте ранньої зими, а якщо кування коротке – пізніх заморозків та теплої, сухої осені.

Гроза на вулиці – до вологої косьби.

Горобці зібралися в зграї та розсілися на гілках дерев, чекайте грози.

Корови мичать зранку та відмовляються покидати стійло – на дощ та сильний вітер.

Вночі небо без зірок – до ранньої осені.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!