Categories: Сад та Город

Збільшуємо врожай малини в кілька разів. 8 головних секретів

Для того, щоб малина почала добре й постійно плодоносити, потрібно за нею добре доглядати.

Основні методи догляду за малинником.

Сонячна ділянка.

Малинник не може рости у затінку, якщо високі екземпляри закривають сонце. Будь-яке затемнення заважає розвитку рослин, тому потрібно вжити необхідні заходи.

Зволоження.

Не можна допустити пересихання землі під кущами малини, бо це призведе до повної втрати врожаю. Тому, варто землю навколо кущів вкрити мульчею.

Підживлення.

Всім відомо, що вчасно підживлена культура дасть набагато кращий й якісний врожай ніж та, що не отримує добрива. Найпопулярніші добрива, якими варто підживити малину, а саме торфом, деревним попелом, курячим послідом, азотним та комплексним добривом.

Перепрілий гній з послідом рекомендують вносити на зиму, для відновлення стану. Азотне добриво з деревним попелом вносять весною, для прискорення росту рослин. Комплексне добриво вносять для профілактики влітку, для активного росту малини.

Знищення молодих паростків.

Якщо не видаляти молоді паростки на малині, то вона перетвориться на непролазний чагарник. Рослина буде годувати замість ягід молоду поросль, що суттєво відобразиться на врожаї.

Зайві паростки бажано зрізати при землі й робити це потрібно на протязі всього літнього сезону.



Вкривання ягідника мульчею.

Мульча добре затримує вологу в землі та успішно бореться зі шкідливими комахами. Вкрийте землю під кущами малини: соломою, свіжою травою, тирсою, торфом, гноєм та іншими матеріалами.

Підв’язування кущів.

Щоб кущ добре розвивався, мав доступ до сонця та при дозріванні ягід гілки не опускалися до землі, варто підв’язати їх до опори.

Боротьба зі шкідниками.

Застосовувати хімічні препарати в боротьбі з шкідниками можна тільки в тих випадках, коли не здатні захистити малину народні засоби чи біологічні препарати.

Обробка після збору ягід.

Коли врожай буде повністю зібраний, проводять обробку кущів від хвороб та шкідників. А ще прибирають гілки, які вже відплодоносили.