У кожного вдома стоять ікони, одна або декілька. Якщо їх багато, з них роблять іконостас. Віряни читають лику святих молитви та прохають про допомогу й підтримку.
Найважливішою іконою є та, на якій зображений Ісус Христос. Йому читають молитви про одужання від тяжких захворювань.
Не менш значущою є ікона із зображенням Божої Матері, Богородиці. Їй читають молитви про сімейне щастя, материнство, міцне здоров’я та про гарного чоловіка.
Третьою іконою, яка має бути вдома, є та, на якій зображений Святий Миколай Чудотворець. Його вважають захисником дітлахів та читають молитви про допомогу у важких ситуаціях й вихід з безнадійних становищ.
Всі ці образи створюють найсильніший оберіг та символізують гармонію.
Коли людина проходить обряд хрещення, вона отримує особистого покровителя, образ якого необхідно мати вдома.
Ікона Богородиці Семистрільної також є однією з важливих. Зазвичай її вішають навпроти вхідних дверей, щоб захистити оселю від людей з поганими намірами, сварок у родині та пліток.
Зображення на іконі Святої Животворящої Трійці принесе в дім любов та єдність.
Нехтувати образами святих великий гріх. До них потрібно ставитися з великою шаною. Розташовують ікони зазвичай у головній кімнаті або дитячій, місце має бути світлим та зручним.
Під іконостасом обов’язково повинна бути вишивана серветка. Над іконами та поруч з ними книги, сувеніри, фотографії, картини, годинники й телевізор стояти не повинні.
Зазвичай на православні свята біля іконостаса ставиться лампадка або свічка.
Ікони можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу. Але важливо їх освятити в храмі та шанувати кожну.