Як швидко зварити квасолю без замочування. Кілька хвилин і вже готова

Існує безліч секретів, які можуть допомогти зварити бобові швидко, не витрачаючи зайвий час. Перед тим, як будете варити квасолю, заздалегідь замочіть її у воді. Однак, цей процес не всі полюбляють й це факт. Ви будете здивовані, але попереднє замочування можно не робити, коли необхідно швидко відварити бобові.

Швидке приготування квасолі.

Зараз дізнаємося, чому заздалегідь замочують квасолю. Перш за все, це необхідно робити зі всіма бобовими: з нутом, сочевицею, горохом, машем й іншими сортами. А ще, замочують бобові не тільки для швидкого приготування.

Фітинова кислота — це антинутрієнт, який міститься в рослинних продуктах: бобових, злакових, насінні, горіхах тощо. Ця кислота не дає корисним речовинам, що містяться в цих продуктах, ефективно засвоюватися в людському організмі. При замочуванні бобових на ніч, виділяється фермент фітаза. З його допомогою розщеплюється фітинова кислота. По суті, через фітинову кислоту, яка міститься в бобових, часто трапляється здуття живота. Ось чому, необхідно замочувати бобові ще й потім, щоб цього не сталося.

Пришвидшений метод приготування квасолі.

Багато хто, забуває або не може заздалегідь замочити квасолю. Тому, можна відварити безліч бобових, які потім необхідно розфасувати по контейнерам чи пакетах й відправити заготовки в морозилку.

Якщо ж не має часу на всі ці клопоти, тоді пропонуємо корисні поради.

  1. Ретельно помийте квасолю та перекладіть в каструлю з холодною водою. Варіть на середньому вогні до закипання. Далі, киплячу воду вилийте й знову налийте холодну воду у каструлю з квасолею. Міняйте воду до тих пір, поки вона не пом’якшає.
  2. Звичайна сода може пришвидшити варіння квасолі. В каструлю з водою покладіть квасолю й трохи соди. В кінці варіння додайте в каструлю небагато соку лимона, бо він нейтралізує дію соди. Далі, вилийте ту воду та додайте солі за смаком.
  3. Так само, під час варіння, рекомендовано покласти у каструлю кілька висушених листів морської капусти чи інших морських водоростей. З їх допомогою, квасоля приготується за 40 хвилин. Тільки, запам’ятайте, що через водорості можуть змінитися смакові якості квасолі.
  4. Навіть, в мікрохвильовці можливо приготувати бобові, без попереднього замочування. Насипте в спеціальну миску квасолю, залийте холодною водою й готуйте в мікрохвильовці 10 хвилин на найвищому режимі. Далі, дістаньте її, ретельно перемішайте, посоліть за смаком й поставте в мікрохвильовку ще 10-15 хвилин.
  5. Всім відома мультиварка або скороварка. З їх допомогою, також, можна пришвидшити приготування бобових. Проте, їх треба заздалегідь посолити.

Квасоля багата на мікро та макроелементи такі як, фосфор, мідь, сірка, калій, кальцій, йод, магній, ще й слугує джерелом білка, заліза, клітковини, вітамінів групи В, Е, РР.

Квасолю можна додавати в різні страви, тому готуйте її з користю для організму.

Смачного!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!