На городі вже з’явилась весняна зелень й настав час заготівель на зиму. Ці варіанти збереження зелені дозволять зберегти всі цінності та смакові якості зелені.
1 варіант – методом висушування.
Потрібно вимити та висушити зелень рушником. Сформуйте не великі пучки та повісьте висихати у сухому, гарно провітрюваному приміщенні. Зелень сохне приблизно 10 діб. Висушену зелень помістіть у скляні банки.
2 варіант – методом заморожування.
Вимийте та просушіть зелень рушником. Базилік та розмарин – складіть у контейнери та притрусіть кухонною сіллю. Щавель, кріп, петрушку та чебрець – наріжте та складіть у контейнери. М’ята та цибуля – загорніть у фольгу. Всю зелень помістіть у морозильну камеру. Не підлягає заморожуванню – кінза.
3 варіант – методом засолювання.
Вимийте, просушіть та наріжте зелень. Складіть зелень щільно у стерильну банку та пересипте її сіллю. На 100 грамів зелені, потрібно використати 20 грамів солі. Поставите зелень зберігатись у холодильник. Зелень буде пускати сік, тож поставте банку у тарілку. Щавель потрібно залити окропом, щоб зберегти колір та смак. Ще можна засолити зелень разом з салом. Наріжте кріп та перемішайте з перекрученим салом. Складіть суміш у стерильні банки та закатайте кришками. Така зелень зберігається у холодному місці.