Categories: Поради

Щоб часник довго зберігався та не псувався, потрібно знати кілька маленьких секретів

Важливо не лише виростити здоровий та смачний врожай часнику, а й правильно підготувати його до зберігання. Інакше є ризик втратити врожай повністю.

Збір.

Якщо нижні листочки вже сухі, а верхні декілька штук зелені, тоді вже час прибирати часник на зберігання. Краще підкопувати голівки, а не виривати та залишити корінці. За 14-21 день до збору врожаю часник припиняють поливати. Якщо на вулиці дощ, зробіть укриття з плівки, щоб ґрунт був сухим. Якщо земля перед збиранням буде вологою, голівки загинуть.

Підготовка до зберігання.

Коли вже часник викопаний, його просушують. Брудні голівки слід промити розчином фітоспорину. Не можна сушити часник під прямими променями сонця, через це він отримує опіки, тому на зубчиках з’являються виразки. Тоді продукт буде неякісним та не зможе довго зберігатися. Не сушіть часник при температурі вище 35 градусів, інакше він стане м’яким, прозорим та непридатним для вживання.

Зберігайте часник в сараї, який добре провітрюються або під навісом при температурі 25-30 градусів. При низьких температурах потрібно зберігати часник на горищі або в теплому приміщенні, при температурі вище 20 градусів. Період сушки займає тиждень. Відправляти на зберігання часник потрібно, коли стебла та листя будуть повністю сухими.

Способи зберігання.

Перший спосіб. Заплетіть стебла в косу та підвісьте часник в сухому місці.

Другий спосіб. Обріжте стебла на висоті 2-3 см від голівки та покладіть їх в коробку або овочеву сітку. Повітря має циркулювати між голівками.