Ніч на Івана Купала. Чим вона така особлива, та як правильно її провести

Вшановують пам’ять Іоанна Хрестителя 7 липня. Люди називають цей день – Івана Купала, коли проводиться безліч обрядів та ворожінь.

Ніч на Івана Купала повна загадок та таємниць. Цього дня заборонялось купатися у річках та спати на березі. Вся нечиста — русалки, відьми, змії та водяники у цю ніч виходять на полювання. Не можна позичати та брати у борг гроші, бо будете жити бідно та нещасливо. З землі гроші підіймати не можна. Та жінка, яка не підходить до вогнища вважається відьмою.

Цього дня всі намагалися знайти любов, щастя, здоров’я та багатство дотримуючись традицій.

Люди вмивались водою, щоб залучити здоров’я та молодість. Вода з цього дня та до 2 серпня ставала цілющою. Дівчата виплітали з квітів та трав вінки, потім опускали їх на воду. Якщо вінок плив швидко – дівчина буде щасливою, а якщо пішов на дно – заміжжя у дівчини у цьому році не буде.

Люди ходили до лазні та парились віниками з цілющих трав. Після лазні віник не викидали, а вішали вдома. Віник приносив щастя в оселю.



За традицією на березі робили велике вогнище та стрибали через нього. Вогонь очищував людей. Люди приносили до вогнища речі хворих та спалювали. Цей обряд проводили для тог, щоб хворі люди одужали.

Це свято дуже веселе та колоритне, тому обов’язково відсвяткуйте його за всіма традиціями.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!