Нерукотворний Спас заведено святкувати у серпні 29 числа. Свято назвали так, бо на дошці та хустці дивовижно виникло зображення Ісуса. Повна назва свята – Перенесення з Едесси у Константинополь Нерукотворного Образу.
На рушнику з’явилось обличчя Ісуса, у той момент, коли він витер своє лице. Цей рушник тривалий час зберігався в Едессі, а вже згодом його перенесли у Константинополь. Під час Хрестових походів рушник загубили.
День починався з молитви. Зранку чоловіки йшли у поле з хлібом та сіллю й засівали там зерно. Також, розпочинався сезон збору горіхів. Жінки випікали пироги з цьогорічного борошна.
Криниці та колодязі у цей день очищали чоловіки та пили підземну воду з них. Також, люди дивились, як відлітають птахи у теплі краї. Якщо у цей день відлітають журавлі, на Покрову слід очікувати заморозків.
Як всі християнські свята люди ходять до церкви та освячують горіхи. У цей день знахарі готують ліки з горіхів. Вся родина повинна зібратись на святкування цього чудового свята. Не можна мислити погано та сваритись. А про побажання зла людям, потрібно взагалі викинути з голови.