В радянські часи наші бабусі та мами використовували аспірин не лише як лікарський засіб. Вони додавали ці таблетки в консервацію.
На сьогоднішній день, цей народний метод консервування не використовують сучасні господині й на те є певні причини.
Пропонуємо дізнатися, чому радянські господині додавали аспірин в консервацію й чи шкідливо це для здоров’я.
Навіщо додавали аспірин в консервацію?
Раніше, господині додавали аспірин в консервацію, щоб заготовки зберігалися якнайдовше та не повздувалися. Також, ацетилсаліцилова кислота робила соління хрусткими, а розсіл прозорим.
На той час, аспірин коштував дуже дешево, тому цей препарат був у кожного в аптечці. Після розпаду СРСР, цей рецепт з додаванням аспірину передавався з покоління в покоління й навіть, дійшов до сьогоднішніх днів. Все ж таки є деякі господині, які досі використовують аспірин для консервації, але вони мабуть не знають, що ці таблетки приносять більше шкоди, ніж користі.
Чи шкідлива консервація з аспірином для здоров’я людини?
Так, консервація з аспірином шкідлива для людського організму.
Лікарі не радять їсти соління та пити розсіл, в якому був присутній цей препарат. З’ївши такі овочі, можна нашкодити ниркам та печінці. Це пояснюється тим, що аспірин, розчинившись в банці, виділяє в консервацію шкідливі фенольні сполуки, які є токсичними для шлунку.
Чи є альтернатива аспірину?
Замінити шкідливий аспірин можна на безпечні природні окислювачі. Ось, кілька варіантів:
- Оцет. В консервацію бажано додавати яблучний, спиртовий, виноградний або винний оцет. Не рекомендується використовувати харчовий оцет та оцтову есенцію, бо це синтетичні продукти.
- Лимонна кислота. Нею можна сміливо замінити аспірин. Розрахунок: 1 ст. л. лимонної кислоти на 1 л. консервації.
- Журавлина. Ця ягода містить велику кількість бензойної кислоти, яка виступає в ролі консерванта. Через це, журавлина має кислий смак й тому її теж можна використовувати для консервації. Дуже часто, ці ягоди використовують для квашення капусти. На 3- літрову банку знадобиться 12-15 ягід журавлини.
Більше ніколи не використовуйте таблетки ацетилсаліцилової кислоти для консервування овочів, нехай краще вони лежатимуть у вашій домашній аптечці.