Всі чудово знають спосіб приготування каш на воді з різних видів круп. Однак, зараз більшість українців живуть в досить складних умовах, коли несподівано вимикають електроенергію й у деяких областях, навіть, немає газопостачання.
Існують окремі види круп, які не потребують варіння. Багато хто, ніколи не здогадувалися, що крупи, які завжди готуєте, можна приготувати, заливши їх тільки холодною водою. Зазвичай, ці крупи всі термічно обробляють, але це робити не обов’язково.
Приготування каші на воді.
Всім відомо, що крупи мають великий термін придатності й не потребують спеціальних умов зберігання, тому ці продукти, дуже актуальні в наш непростий час.
Для приготування певних видів круп, достатньо, просто залити їх холодною, теплою або гарячою водою. Отже, давати дізнаємося, які саме крупи підходять під такий спосіб приготування.
Крупи, які не потребують варіння:
- Гречка. Зазвичай, люди замочують зелену гречку. Її вважають більш кориснішою, ніж коричнева. Проте, коричневу гречку, також, можна приготувати таким способом. Для цього необхідно на ніч залити крупу чистою водою. За цей час, вона поглинає в себе воду, набрякає й стає їстівною. Якщо, забажаєте приготувати таким способом зелену гречку, тоді на ранок її необхідно ретельно промити під проточною водою, бо з’являється велика кількість слизу. Наприклад, якщо замало часу, а поїсти треба терміново, тоді можна залити коричневу гречку кип’ятком на 20-30 хвилин й вкутати каструлю теплою ковдрою або рушником.
- Кускус. Цю кашу полюбляють за її швидке приготування й чудовий смак. Отже, якщо не маєте умов, щоб зварити її, це не проблема. Для цього, просто залийте повністю крупу холодною або гарячою водою, накрийте кришкою каструлю чи тарілку й залиште настоювати на 15 хвилин. Через вказаний час, каша буде готова до споживання.
- Вівсянка. Вівсянку швидкого приготування треба залити крутим кип’ятком й настояти, приблизно, 5 хвилин. А от, вівсянку, яка потребує варіння, можна залити на ніч холодною або гарячою водою.
- Манка. Цю крупу, також, можна залити холодною водою чи молоком й дати настоятися 15-20 хвилин. Звичайно ж, буде краще, якщо залити манку кип’ятком чи гарячим молоком. Зрозуміло, що текстура манної каші не буде такою, як після варіння, але якщо немає можливості зварити, тоді це буде ліпшим варіантом.
- Ячка. Цю крупу потрібно залити гарячою водою у співвідношенні 1:2 й дати запаритися 2-2,5 години. Для пришвидшення процесу запарювання, можна укутати каструлю з кашею в товсту ковдру чи теплий рушник.
- Булгур. Якщо крупа дрібного помелу, достатньо її залити крутим кип’ятком й дати настоятися 20 хвилин. Якщо великого помелу, тоді потрібно збільшити час запарювання до 40-60 хвилин.
- Перловка. Цю крупу не обов’язково варити, її достатньої замочити у воді на цілу добу у співвідношенні 1:3. За бажанням, можна додати в кашу будь-які приправи й сушені овочі, наприклад, цибулю та моркву.
Рекомендація.
Отже, якщо хвилюєтесь за те, що часу, вказаного в статті, буде замало для приготування різних круп, тоді просто потрібно замочувати кожну з них на цілу ніч. Таким чином, стовідсотково отримаєте готову до споживання кашу.