Корисні заготовки з калини на зиму. Встигніть запастися

Скоро зима, тому всі господині вже зробили консервацію, зібрали та поклали на зберігання врожай. Однак, є різні культури, з яких, також, можна приготувати корисні страви й до них належить калина. Її можна збирати в жовтні, коли вона набуде червоного забарвлення. Калина дуже корисна, бо містить велику кількість вітаміну С, тому її використовують при застуді. Також, калина нормалізує тиск. Ця ягода трохи гіркувата, тому краще збирати її після перших морозів, завдяки чому гіркота пропаде.

Правила збору.

Збирайте калину в суху погоду. Надмірна волога може призвести до появи плісняви. Ягоди потрібно збирати парасольками, щоб з них не витік сік. Для цього використовуйте гострі та чисті садові ножиці. Замочіть ягоди у воді, щоб прибрати сміття, комах та листя. Потім можна приступати до переробки.

Не зберігайте м’яті ягоди, гнилі або з пліснявою.

Калина без термічної обробки.

Під час варіння калина втрачає багато вітамінів, тому частіше за все її використовують в свіжому вигляді. Візьміть ягоди калини та цукру в співвідношенні 1:1. При використанні соку без м’якоті, пропорція цукру береться в розрахунку 2/3. В такому випадку на 500 грамів ягід знадобиться 750 грамів цукру. Приготовані складові ретельно перемішайте, розкладіть по чистих банках, закрийте капроновими кришками та зберігайте в холодильнику.

Калина без кісточок з цукром.

Видаліть з ягід кісточки та отримаєте смачний сироп. Проваріть його на маленькому вогні, до загустіння. Потім такий сироп можна додавати до різних страв. Для приготування сиропу дотримуйтесь рівних пропорцій. Перетріть ягоди й відіжміть через марлю. М’якоть можна додати під час приготування компоту. Сік перелийте в каструлю, додайте цукор та варіть до розчинення, постійно помішуючи. Розлийте сироп по банках та зберігайте в прохолодному місці.

Калиновий сік.

Для приготування соку можна використовувати цукор або мед в співвідношенні 100 грамів на 1 літр готового соку. Мед додають в останню мить. Помийте ягоди, пропустіть через соковитискач та процідіть через марлю. Жмих залийте водою та поставте на вогонь, перемішайте й дайте закипіти. Варіть протягом 10 хвилин на маленькому вогні. Залиште охолоджуватися, потім процідіть та змішайте з віджатим соком. Додайте цукор або мед. Підігрійте сік на маленькому вогні, але не до закипання. Розлийте по стерилізованих банках, дайте охолонути та зберігайте в холодильнику. Сік виходить дуже концентрованим, тому перед вживанням його необхідно розвести з водою.

Калиновий сироп.

Знадобиться 1,5 кг цукру на 1 літр калинового соку. Чисті ягоди залийте водою та варіть до розм’якшення. Товкачкою зробіть кашу та відіжміть сік. Залиште настоюватися протягом декількох годин та обережно перелийте в зручну ємність, без осаду. Поставте на маленький вогонь, додайте цукор та постійно помішуючи, варіть до повного розчинення. Розлийте сироп по банках та зберігайте в прохолодному місці.

Калинове варення.

На 1 кг ягід знадобиться 800 грамів цукру та 400 мл води. Залийте ягоди 200 мл води та поставте в духовку. Готуйте при 180 градусах до розм’якшення плодів. В іншу ємність налийте воду та додайте цукор. Доведіть до кипіння та постійно помішуючи, варіть до розчинення цукру. Дістаньте калину з духовки, варіть протягом 30 хвилин разом з сиропом, постійно помішуючи. Залиште масу на ніч, а потім ще раз прокип’ятіть, поки ягоди не розваряться. Піну знімайте за допомогою дерев’яної ложки. Для покращення смаку додайте лимонний сік або ванільний цукор. Розлийте по стерилізованих банках та закатайте. Накрийте ковдрою до повного охолодження.

Варення з калини та яблук.

На 1 кг ягід знадобиться 2,5 кг яблук та стільки ж цукру. Використовуйте кисло-солодкі та щільні яблука. Приберіть з них насіння та шкірку. Калину перетріть крізь сито та відіжміть сік. Яблука наріжте дрібним кубиком, пересипте цукром, а потім поставте каструлю на вогонь. Готову масу варіть, помішуючи, до розчинення цукру. Дайте охолонути, додайте сік калини та ще раз перекип’ятіть. Проваріть декілька хвилин та розкладіть по чистих банках. Укутайте ковдрою на 24 години.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!