Categories: Сад та Город

Головні причини, через які огірки стають кривими та не гарними. Та що слід робити

Буває таке, що огірки починають закручуватись та ставати не смачними. Такі огірки не підійдуть для консервування, бо мають не естетичний вигляд. Дізнайтесь, чому так відбувається та що потрібно робити.

  • Нестача калію зазвичай це відбувається у липні та під час прохолодної погоди вночі. Калій у таких випадках погано засвоюється. Огірки стають жовтими та набувають форму груші. Листя стають світлими та опускаються вниз.

У відрі води розчиніть 20 гр. калієвої селітри, 60 мл. та гумату калію. Перед поливом зволожте ґрунт та внесіть добриво на один кущ – 2000 мл. Або у відрі води розчиніть пів літра золи та внесіть 1000 мл. добрива під один кущ.

  • Нестача азоту. Огірки стають світло – зеленими та звужуються зі сторони квітки, а з іншого боку навпаки потовщуються. Ріст огірків уповільнюється, стебла стають тонкими та здерев’янілими. Листя стає дрібним та світлим.

Розчиніть у літрі води 5 грамів сечовини, обприскайте огірки, а через 5 діб підживіть аміачною селітрою внесеною у землю. На 1 м2 30 грамів добрива. Або у відрі води розчиніть 3 столові ложки аміачної селітри та полийте огірки.


  • Нестача кількох елементів. Огірки починають ставати різної форми, які не можна описати.

Розчиніть у літрі води 25 грамів нітроамофоски та обприскайте огірки. Повторіть процедуру через 7 днів.

  • Холодна вода для поливу. Поливати огірки слід теплою водою та робити регулярний полив.

Коли з’явиться зав’язь поливайте огірки раз на три дні, у серпні раз на 14 днів.

Зазвичай вже наприкінці літа огірки деформуються через стрибки температур, тому на ніч їх потрібно накривати агроволокном.

Бажаємо успіхів!