Чому дітям не можна спати разом з батьками, та чим саме це може їм зашкодити

Діти повинні отримувати якісний та спокійний сон. Можна спати з дитиною в одній кімнаті, але в окремих ліжках. Спільний сон дітей з батьками може призвести до негативних наслідків.

Це викликає нездорову залежність, що переходить в страхи. Трирічна дитина вже повинна самостійно спати в окремому ліжку. Це робить їх самостійною та вчить комфортно перебувати на самоті. Однак, якщо дитина зовсім не хоче спати сама, значить вона має внутрішні проблеми. Це можуть бути психологічні або фізичні розлади.

Діти можуть маніпулювати батьками, щоб бути поряд. Якщо в сім’ї не одна дитина, а більше, це може свідчити про ревнощі.

Найкращий вік, щоб навчити дитину спати окремо – це 2-3 роки. Головне, щоб їй не було страшно та вона відчувала безпеку. Якщо в квартирі немає окремої кімнати для створення дитячої, організуйте особистий простір. В трирічному віці діти звикають до самостійного сну, розуміючи ситуацію.

Щоб прискорити та полегшити зміни, дайте дитині м’яку іграшку й розкажіть, що це її охоронець. Поступово залишайте дитину на денний сон в окремій кімнаті.

Спробуйте облаштувати дитячу кімнату разом, щоб вона подобалася дитині. Нехай вона самостійно розкладе свої іграшки та обере постільну білизну. Для відчуття безпеки, залиште на ліжечку свою річ, щоб запах від неї заспокоював малюка.

Стежте за режимом дня дитини. Ввечері вона повинна проводити час у власній кімнаті за спокійними заняттями. Перед сном помалюйте разом або почитайте. В 10 годин вечора вже час вкладати малюка спати. Повторюйте вечірні ритуали разом, щоб дитина звикла до розпорядку та власної кімнати.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!