Восени дачники активно займаються підготовкою дерев до зимового періоду, але однієї підгодівлі замало. Потрібно, також, провести деякі інші процедури, щоб в наступному році отримати щедрий врожай.
Обрізка.
Обрізка проводиться після повного опадання листя, при температурі вище 0 градусів. З яблуні, сливи та груші приберіть сухі, поламані й пошкоджені гілки. Санітарна обрізка вишні, абрикосу та персика, також, проводиться в осінній період.
Полив.
Полив здійснюється після повного збору врожаю. Це насичує дерева необхідною вологою. Потрібно добре полити землю під кожним деревом. Робити процедуру слід при температурі 3 градуси тепла, але не нижче. Якщо погода волога та йдуть дощі, поливати рослини не потрібно.
Захист від шкідників.
Щоб захистити плодові дерева від гризунів, обмотайте стовбури до 1 м покривним матеріалом, мішковиною, спанбондом, лапником або залізною сіткою.
Перекопування.
Важливо перекопати дерева. Це допоможе видалити бур’яни та шкідників. Перекопування поєднується з підгодівлею.
Побілка.
Не забудьте побілити дерева. Процедура проводиться після збору врожаю та до грудня. Важливо зробити це до настання міцних морозів. Побілка захищає дерева від шкідників, що можуть зимувати в корі. Також, вона надає захист від сонячних опіків, різких перепадів температур, вітру та гризунів. Для побілки можна використовувати вапно.
Обприскування.
Обробіть та обприскайте дерева, щоб відлякати комах. Обприскування проводиться в суху та безвітряну погоду. Температура повітря повинна становити 5 градусів тепла, не нижче.