Пропонуємо ознайомитися з найрозповсюдженішими помилками, які господині допускаю при смаженні картоплі.
Правило №1. Картопля не любить води.
Допоможе тим, у кого картопля прилипає до пательні чи дуже тверда.
Почищену картоплю не можна надовго залишати у воді, бо після 30-40 хвилин вона стане жорсткою, сухою й почне пригорати та втрачати смак. А якщо її почати варити, то процес затягується надовго, після вона стає водянистою та несмачною. Тому, після миття просушіть її серветкою насухо, а після смажте.
Правило №2. Картопля не любить неправильної нарізки.
Допоможе тим, у кого картопля «розпадається», ламається та розсипається.
Вважається, чим ширша й довша поверхня — тим краще. Буде скоринка, рум’янець, соковитість всередині й не буде пересмажених сухариків. Тому, теоретично, в ідеалі, нарізайте довгою широкою соломкою.
Правило №3. Картопля не любить об’єм, а любить черговість.
Допоможе тим, у кого вона пригорає, стає сухою або «пареною».
Вважають, що картоплю потрібно класти на розжарену пательню всю й одразу. А спробуйте інакше, нарізану картоплю кидати тонким шаром на пательню по черзі. Як тільки вона ідеально обсмажиться, додайте наступний шар й так далі. Картопля не любить, коли їй заважають смажитися. Вона любить повільно смажитися, а ще трохи томитися.
Правило №4. Про сіль та цибулю.
Багато міфів, забобонів та надто великих ускладнень. Хтось вважає, що її потрібно солити наприкінці. Однак, смажена картопля, якщо її багато — не просолиться. Тому, краще це робити в середині й додавши цибулю.
Правило №5. Без кришки.
Допоможе тим, у кого картопля вдається сухою.
Під кришкою може виходити ідеальна картопля – рум’яна, підсмажена й з апетитною скоринкою. Для цього, на товстостінну розжарену пательню, викладайте «по одній», зробіть помірний вогонь, рідкісне помішування, цибулю й сіль в середині.
Приємного апетиту!