Жовтіє і падає розсада: головні причини та що робити, щоб не залишитись без врожаю

За розсадою потрібно добре доглядати. Нашкодити їй можна надмірним поливом, великою кількістю добрив або надто раннім загартуванням. В такому випадку рослини починають в’янути, падати та жовтіти.

Розсада падає через недостатню кількість вологи. Також, не можна ставити розсаду під прямі сонячні промені або поряд з нагрівальними приладами. Якщо розсада почала в’янути та жовтіти, переставте її в прохолодніше місце. Недостатня кількість світла робить розсаду млявою. Якщо в ґрунті не вистачає поживних речовин або рівень рН не відповідає потребам рослин, розсада починає жовтіти. Шкідники та хвороби, також, негативно впливають на рослини. Проводьте підживлення та загартування сіянців.

Розсада огірків та томатів починає жовтіти через проблеми з ґрунтом, нестачу вологи й освітлення, але рослини можна врятувати.

Якщо рослини повільно ростуть, нижнє листя жовтіє, а верхнє стає бляклим — потрібно наситити їх азотом. Найчастіше від нестачі азоту страждають помідори, баклажани та перець. Потрібно обприскати культури сечовиною. Щоб приготувати розчин, на 1 літр води додайте 1,5 грама сечовини.

Якщо листя жовтіє, краї сохнуть, на поверхні листя з’явилися плями світлого та червоного забарвлення, рослинам не вистачає калію. Потрібно внести підживлення з 1 літра води та 1,5 грама сульфату калію.

Щоб листя огірків не жовтіло, потрібно раз на 10 днів поливати їх спеціальним розчином. На 10 літрів води додайте 30 крапель йоду, 1 літр молока та 20 грамів господарського мила.

На розсаду помідорів листя опускається, а ніжка стає тонкою через нестачу або надмірну кількість вологи. Нестача освітлення, також, негативно впливає на розсаду. Рослини починають тягнутися до сонця, а листя опускається.

Також, слід стежити за температурою повітря. Надто висока або низька температура згубно впливає на розсаду.

Якщо рослини почали падати, потрібно забезпечити їм достатню кількість вологи та освітлення, а також, внести добрива із вмістом азоту, фосфору й калію.

Якщо на розсаді з’явилася чорна ніжка, це вказує на бактеріальну хворобу. Видаліть уражені рослини, а для інших проведіть обробку та пересадку. Ґрунт потрібно знезаразити. Просмажте та полийте його розчином з фунгіцидом. Перед пересадкою ретельно помийте горщики.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!