Пропонуємо прості правила для успішного вирощування аґрусу.
Проріджування куща.
Кущ аґрусу любить багато сонця для свого зростання й від цього він добре розростається. Що в підсумку створює велику проблему, бо одні гілки починають затіняти інші й від цього знижується врожай ягід аґрусу. Через це варто кожного року проводити розчистку куща від старих та зайвих гілок.
Спочатку видаліть нижні гілки, які вже лягли на землю, потім всі зламані, дуже тонкі й зі слідами хвороби та ті, що між собою переплітаються. Всі інші гілки, що залишилися, обріжте зверху до першої міцної та здорової бічної задовго до розпускання бруньок.
Серед літа, коли врожай буде зібраний, проведіть другу обрізку – видаліть старе гілля, яке практично не плодоносило в цьому році. З інших пагонів, що відросли посеред куща, залиште 4-5 найсильніші, а решту виріжте, бо вони згодом будуть загущати рослину. Всі гілки з ознаками ураження борошнистою росою, зріжте до першої здорової бруньки.
Підживлення аґрусу.
За вегетаційний період кущі аґрусу варто 5 разів підгодувати.
1 раз. При розпусканні перших листочків. Для цього розчиніть в 10 л. води 1 ст. л. сечовини та 2 ст. л. нітрофоски. Норма – 2 відра на дорослий кущ.
2 раз. При першій появі квітів розчиніть 1 ст. л. сульфату калію в 10 л води. Норма – 3 відра на дорослий кущ. Перед поливом куща агрусу цим розчином, розсипте під ним 1-1,5 склянки деревного попелу.
3 раз. По першій зав’язі ягід. Для цього в 10 л. води розчиніть 1 ст. л. нітрофоски та 2 ст. л. гумату калію. Норма – 3 відра на дорослий кущ.
4 раз. В кінці вересня – на початку жовтня змішайте між собою 1,5 ст. л. подвійного суперфосфату та 4 ст. л. сульфату калію, рівномірно розсипте під кущами й полийте водою.
5 раз. В кінці жовтня розтрусіть під кожний кущ половину відра перепрілого перегною.
Полив куща аґрусу.
Кущ аґрусу дуже стійкий до посушливої погоди. За весь сезон він потребує всього два поливи: в кінці травня та в кінці червня.