Як всі рослини, так само й виноград вражають різноманітні шкідники та хвороби. Потрібно вчасно надавати допомогу, щоб не втратити врожай.
Одразу після того, як ви відкриєте виноград, потрібно провести обробку золи залізним купоросом. У 10 л. води розчиніть 300 гр. порошку. Це роблять для того, щоб кущ не вразила грибкова хвороба та бруньки швидко не розпускались, бо попереду ще будуть морози.
При появі шести листків, виноград може вразити павутинний кліщ, оїдіум, мілдь та антракноз. Проти мілді та антракнозу проведіть обробку такими засобами – «ХОМ», «Пік», «Поліхом», «Купролюкс». Проти павутинного кліща та оідіума проведіть обробку такими засобами – «Кумулус», колоїдна сірка, «Тиовіт Джет».
Перед самим цвітінням розчиніть по 20 мл. кожного з цих засобів та проведіть обробку – «Топаз», «Актара» «МЦ» «Кемір», «Ридоміл Голд».
Після цвітіння проведіть обробку такими засобами — «Актара» «МЦ» «Кемір», «Карбіо Топ».
У профілактичних цілях проти сірої гнилі обприскайте кущі засобом «Світч».
Коли ягоди у гроні починають змикатися, їх обприскують «Хурусом» або «Фундазолом».
Перед тим, як накрити виноград, після збору врожаю, потрібно обробити лозу «Нітрофеном». Цей засіб знищить шкідників та хвоороби, які здатні зимувати.
Засоби проти павутинного кліща – «Омайт», «Неорон», «Тіовіт Джет», «Кумулус», садова та колоїдна сірка.
При наявності на винограді ягід, сірої гнилі та мілді, тоді обробляти виноград потрібно таким засобом – У 10 л. води розчиніть 200 мл. молока та 15 мл. йоду. Якщо висять ягоди та кущі вразив оїдіум – у відрі води розчиніть соду, щоб утворився 1 % розчин та додайте трохи мила, щоб засіб міг триматися на листах.
Успіхів у боротьбі з хворобами винограду!