Захищаємо рослини від сильної спеки. Що слід зробити, щоб не втратити врожай

Спекотна погода може завдати значної шкоди. Слід своєчасно вжити заходів, щоб не залишитися без врожаю.

Відкритий ґрунт.

Зробіть навіс. Для цього встроміть кілки в ґрунт, а зверху натягніть світлий матеріал. Він захистить ніжне листя від сонячних опіків.

Мульчування ґрунту навколо дерев та кущів, а також в міжряддях допоможе зберегти вологу в ґрунті на більш тривалий час. Використовуйте тирсу, керамзит, солому або скошену траву.

Автополив захищатиме посадки від літньої спеки. Встановіть автополив, щоб підтримувати потрібний рівень вологості ґрунту. Також, це допоможе знизити температуру повітря в цій зоні. Вмикайте автополив до обіду та після 5 годин вечора.

Не видаляйте бур’яни. Хоч це може здаватися дивним, але вони створюють затінок для рослин та не дають ґрунту пересихати. Приберіть лише суцвіття з бур’янів, щоб вони не поширювалися садом.

Підживлення зміцнює імунітет рослин. Влітку рослини потребують калію та фосфору. Використовуйте цинк для підживлення. На 10 літрів води додайте 5 грамів препарату. Обробка проводиться 2 рази на 7 днів.

Теплиця.

В спеку накрийте теплицю мішковиною або плотним нетканим матеріалом — спандбондом або агротексом.

За допомогою світлого нетканого матеріалу зробіть затінок для рослин. Прикріпіть марлю на внутрішніх стінках парника.

Можна пофарбувати теплицю глиняним розчином. Розведіть глину у воді до консистенції сметани. Також, можна використовувати акрилову фарбу. Розведіть її з водою в співвідношенні 1:10, але після дощу доведеться фарбувати знову.

Сітка.

Натягніть на теплицю спеціальну сітку. Вона захистить від сонця, а також, допоможе продовжити термін придатності будівлі. Сітки мають різну ступінь затінення. Обирайте згідно погоди в регіоні та рослин, що вирощуються.

Не забувайте регулярно провітрювати теплицю. Це допоможе знизити температуру всередині. В спеку відкрийте двері або залиште теплицю відкритою на ніч.

Своєчасно та правильно поливайте рослини в спеку. Спочатку полийте рослини в горщиках та в контейнерах. Потім полийте посадки в теплиці. Особливої уваги потребують багаторічні рослини, які посадили не більше місяця тому.

Найбільше волога потрібна огіркам, редису, капусті та салатам. Їх поливають в першу чергу. Потім слід перейти до моркви, буряка, ріпи та кабачків. А от картопля, гарбузи та помідори можуть почекати.

Полив рослин здійснюється вранці або ввечері, коли більш прохолодно.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!