Categories: Сад та Город

Захищаємо полуницю від слимаків. Що потрібно зробити, щоб вберегти врожай

Свіжу соковиту та солодку полуницю обожнюють їсти не лише люди, але й слимаки. Ці шкідники мають м’яке та слизьке тіло, без скелета й раковини. Слиз, який вони виділяють, захищає їх від пересихання тіла, хижих звірів та птахів, а також, допомагає легко пересуватися.  Вони бувають різних розмірів та кольорів, від маленьких білих до великих коричневих.

З настанням весни, коли на вулиці тепла та волога погода, а також, у нічний час, слимаки виповзають із-під каміння, дощок й листя у пошуках їжі. Вони харчуються листям рослин, квітами та плодами, залишаючи після себе слизові сліди й дрібні дірки. Однак, найулюбленішою іжею слимаків є стигла та солодка полуниця.

Тому, щоб вберегти врожай полуниці, потрібно боротися з цими шкідниками, інакше вони зіпсують всі ягоди.

Способи, які допоможуть захистити полуницю від слимаків

  1. Прибирання саду.

Регулярно видаляти бур’яни, спалювати опале листя, викидати рослинні та органічні залишки, які служать ідеальним середовищем для слимаків.

  1. Обробка ґрунту.

Навколо полуниці потрібно обробити ґрунт спеціальними препаратами у вигляді гранул чи рідини на основі заліза. Ці засоби негативно впливають на слимаків, отруюючи та зневоднюючи їх. Необхідно з обережністю застосовувати ці препарати, бо вони є небезпечними для людей та тварин.

  1. Захисний бар’єр.

Можна посипати ґрунт навколо полуниці тирсою, трісками, піском, кавовою гущею, вапном або подрібненою яєчною шкаралупою. Ці матеріали не дадуть слимакам доступ до полуниці, бо вони подразнюють ніжну шкіру слимаків та ускладнюють їхнє пересування.

  1. Пастки.

Для захисту полуниці можна використовувати власноруч зроблені пастки, які потрібно встановити в різних місцях ділянки. Наприклад, підноси або банки з молоком, цукровим розчином або пивом. Запахи цих продуктів залучають слимаків й вони потрапляють у пастку, де потім гинуть. Необхідно регулярно перевіряти та спорожняти пастки.

  1. Біологічна зброя.

В саду можна завести їжаків, жаб, птахів, комах або ящірок. Це природні вороги для слимаків, які поїдають та зменшують їх популяцію. Однак, слід зауважити, що ці тварини можуть шкодити рослинам або стати здобиччю для хижаків.

  1. Рослини-відлякувачі.

Є певні рослини, які відлякують слимаків своїм запахом та смаком. Наприклад, м’ята, часник, полин, цибуля або тютюн. На їх основі можна приготувати настій для обробки кущів або посадити їх навколо полуниці.

  1. Збір слимаків вручну.

Хоча, цей метод боротьби з слимаками є найбільш дешевим та простим, але він вимагає багато сил, часу й терпіння. Для цього, доведеться шукати слимаків в саду у нічний час, після дощу або по їх слизьким слідам. Слимаків, що зібрали, варто перемоги в інше місце або знищити.

Ці способи допоможуть захистити полуницю від слимаків. В результаті отримаєте щедрий врожай здорових, ароматних та смачних ягід.