Захищаємо персик від хвороб та шкідників. Чим саме слід обробити дерево на початку весни

Персик дуже примхливе дерево. Воно може скинути листя вже до початку липня. Вирощувати персик не так вже й складно. Головне вчасно обробляти дерева від поширених хвороб.

Кучеряве листя.

На молодих листочках можуть з’явитися червоні або жовті здуття. Це грибок, який залишається на пагонах, в тріщинах та наростає камедь. Це призводить до послаблення дерева. Вчасно проведіть обробку фунгіцидами до цвітіння та після. Обробіть дерева препаратами Хорус + Скоро, Магнікур Сенсейшн, Топсин та засобами із вмістом міді. Обробка проводиться на початку весни та восени.

Моніліоз.

Має форму плодової гнилі або опіку. Проявляється навесні, коли відмирає нове листя та пагони. Коли плоди дозрівають, хвороба утворює бурі плями на плодах. Хвороба лікується препаратами Хорус, Топсін, Магнікур Народ або Світч.

Борошниста роса.

Проявляється при високих температурах після дощу або ранкової роси. На листі з’являється білий наліт. Листя не функціонує в повній мірі та не може підготуватися до зимівлі. Лікується препаратами Тапаз + Скор, Магнікур Сенсейшн, Фундазол та Топсін.

Дірчаста плямистість.

Листя вкривається бурими плямами з пурпуровим обрамленням. Через 7 днів на листі з’являються отвори, а на плодах — дірки, через що погіршується смак. Лікувати можна препаратами Хорус, Скор та Фітал. Їх слід застосовувати в правильний час та дотримуватись інструкцій.

Гомоз.

Гілки вкриваються напівпрозорими напливами жовтого, помаранчевого або бурого забарвлення. Така неприємність може статися через механічне пошкодження, морозобоїни, надмірне підживлення азотними добривами або через шкідників. На місці ураження з’являється камедь, де накопичуються бактерії та грибок. Вилікувати можна зачищенням ураженого місця гострим ножем до живої тканини. Обробіть зріз вапном, мідним купоросом або садовим варом.

Шкідники.

У весняний період активізуються комахи, які полюють на плоди, листя та зав’язі. Це може сильно нашкодити рослині, уповільнюючи розвиток. Контролюйте появу шкідників та вчасно приймайте міри щодо їх усунення.

Довгоносик.

Цей шкідник харчується вмістом пагонів, поступово переходячи на молоді листочки, бутони та пагони. Довгоносик досягає верхівки, де харчується цілий місяць. Вночі він ховається ближче до землі. Для боротьби з довгоносиком використовуйте Енжіо та Прованто Вернал.

Східна плодожерка.

Цей шкідник вилізає на поверхню, коли температура піднімається вище 15 градусів тепла. За декілька днів плодожерка відкладає яйця, а гусениці, що з них з’являються, харчуються листям та плодами. Щоб усунути шкідника використовуйте Ампліго, Проклейм, Матч та Прованто.

Попелиця.

Поширює бактерії, віруси та грибок. Щоб запобігти появі шкідника, використовуйте липку стрічку або спеціальні препарати. Підійдуть Енжіо, Прованто Вернал та Прованто Максі.

Фруктові кліщі.

Цей шкідник проколює клітини дерева та харчується таким чином. Якщо листя почало закручуватися, значить дерево уражено шкідником. Для лікування використовуйте акарициди. Підійдуть препарати Вертимек або Актелік. Для профілактики обприскуйте рослину в посуху.

Профілактика хвороб.

Видаліть пошкоджені гілки та камедь. Восени поділіть стовбури вапном, фарбою або обгорніть агроволокном білого кольору. Вчасно прибирайте опале листя та плоди. Наприкінці осені перекопайте ґрунт навколо стовбура.

Обробка.

Обробка 3-7% розчином карамбіду проводиться при температурі 5 градусів тепла. Хорус, Скор, Енжіо та Ізабіон застосовуються в момент набухання пагонів. При появі рожевих бутонів використовуйте Хорус, Скор, Енжіо та Ізабіон. Після цвітіння застосовується Магнікур Сенсейшн, Вертімек та Кендал. Під час формування зав’язей застосовується Ампліго, Скор та Топаз. Коли ростуть плоди — Світч або Магнікур Народ, Проклейм та Матч. Восени проводиться викорінююча обробка препаратами міді, заліза та сечовини.

Препарати захисту.

Захистити персики можна біопрепаратами. Боротися з хворобами можна за допомогою препаратів Мікохелп, Фітодоктор, Фітоцид-р та Фітоспорин. Проти шкідників використовуйте Актоцид, Актофіт та Бітоксибацилін. Проти плодожерки та гусениць застосовується Лепідоцид.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!