Categories: Релігія

Євтихій Тихий — 6 квітня. Що потрібно побити в цей день та про що краще мовчати

6 квітня – православний світ відзначає день Євтихія та Єреми. Євтихій народився в 6 столітті у Фригійській області. Його дід був священиком та зміг вплинути на християнське виховання хлопця. В 12 років Євтихій вирушив на навчання в Константинополь, але прийняв рішення стати ченцем та залишитися в Амасійській обителі. Святий старанно виконував обов’язки та згодом став архімандритом, пізніше – патріархом. Коли митрополит Амасій захворів, Євтихій замінив його в поїздці на Вселенський Собор. Святий не довіряв новим вченням про Господа, яким піддався імператор. Євтихій засудив його погляди, за що був висланий з Константинополя. Протягом дванадцяти років праведник служив в Амасійському монастирі, мав дар зцілення та чудотворення. Згодом Євтихію дозволили повернутися в Константинополь та він став архієпископом. Через рік після цього святий помер.

Про життя Єреми відомостей збереглося мало. Народився святий в 3 столітті та під час гонінь на християн, загинув мученицькою смертю.

Традиції в цей день.

До цього дня вже цвітуть яблуні, які символізують жіночу красу та непорочність. Тому, на свято поклоняються яблуні, встановлюють опори під гілки, щоб вони не ламалися та білять стовбур для захисту від шкідливих комах. Також, прийнято вживати в їжу мочені яблука та пекти пироги з яблучною начинкою. Незаміжні дівчата першими рвуть та несуть квітучу гілку в церкву, щоб отримати благословення на заміжжя. Кому пощастило встигнути це зробити та зіграє весілля в цьому році. Також, молодиці проводили обряди ворожіння на судженого та майбутню долю.

На свято загадували хороший врожай гороху. Культура символізує життя, гарне здоров’я та родючість. Щоб у подружжя було багато діточок, на весіллі їх били гороховими батогами. Також, горох допомагає при лікуванні шкірних хвороб, його використовують для приготування страв, пиріжків та сиру.

Християни сьогодні моляться Євтихію про міцне здоров’я.

Народні прикмети в цей день.

Дме сильний вітер – до поганої схожості насіння ярі.

Вранці туман, чекайте бездощового квітня.

Погода ясна – до великого врожаю хліба та овочів.

Вночі багато зірок в небі, чекайте великого врожаю гороху.

Вітряна погода – до неврожайного року.

Білі та рідкі хмари, чекайте тихої, але дощової погоди.

Перелітні птахи не співають – до заморозків.

Птахи повернулися назад, чекайте потепління.