Categories: Сад та Город

Які сидерати можна сіяти в жовтні, щоб виросли до зими та встигти прикопати

Не завжди виходить проводити на своїй ділянці сівозміну культур, особливо якщо ділянка невелика, а виростити потрібно багато овочів.

Тому, потрібно землю постійно оздоровляти, а для цього потрібно вирощувати сидеральні культури, які мають знезаражувальні та лікувальні властивості.

Вони допоможуть оздоровити землю де плодоносили помідори та інші рослини в яких були явні ознаки хвороби.

Коли грядка де росли томати буде очищена від рослинних залишків, проведіть легке розпушування та розтрусіть на ній корисний сидерат – гірчицю, а після заскородіть граблями.

Користь від гірчиці.

Сіяти краще всього сидерати восени після збору врожаю. Так вони покращать землю та збагатять їх різними корисними елементами. Разом з гірчицею можна сіяти багато різних сидератів.

Однак, навіть якщо посіяти саму гірчицю, можна отримати непоганий результат, бо вона дуже швидко набирає зелену масу, знезаражуючи землю. А після підрізання вона швидко розкладається в землі й дає відмінне підживлення не гірше за тваринний перегній. Головною умовою отримання максимального результату від посіву сидератів на присадибній ділянці є недопущення того, щоб рослини зацвіли. Перед тим, як вони почали викидати бутони для цвітіння, скосіть їх, інакше винесуть з ґрунту все корисне для цвітіння й всі ваші намагання будуть марними.



Посів сидератів.

За допомогою грабель розрівняйте землю на грядці, плоскорізом наріжте борозни, в які насипте зернятка сидератів — гірчиці чи іншої суміші.

Присипте його зверху біогумусом, який є чудовим живленням для рослин та ґрунту.

Після насипте компост та закрийте землею. За допомогою цього трюку ґрунт отримає велику кількість корисного живлення.