Всі добре знають, що для того, щоб землю наситити азотом, вивести шкідників, зробити землю пухкою, заблокувати розповсюдження хвороб та прибрати бур’яни – висаджують сидерати.
Їх садять, після скошують та перемішують з землею.
Коли садять сидерати осінню?
- Наприкінці серпня – на початку жовтня, після збору врожаю.
- Листопад – коли закінчите всі польові роботи.
Від часу посіву залежить користь, яку приносять сидерати. Сидерати, які садять у листопаді – скошують весною до їхнього цвітіння.
Перед посадкою – приберіть бур’ян. Потім полийте землю. Висадіть сидерати та присипте землею. Насипте на верхній шар землі трохи перегною. А перед цвітінням їх скошують та перекопують.
Які сидерати краще садити у теплиці:
Це хрестоцвіті злакові та представники бобових. Завжди перед посадкою ознайомлюйтесь з термінами їхньої схожості.
- Щоб знищити нематодів, вивести бур’ян та розпушити землю – висадіть жито на глибину 4 см., перед зимою.
- Зробить землю родючою, наситить її азотом, фосфором, калієм та киснем – овес. Щоб посилити їхню дію, посадіть овес разом з горохом, викою та люцерною. Садіть овес у середині вересня.
- Захистить землю від бур’яну та шкідників – гірчиця. Її вкорочують та залишають перегнивати. Садять її на 3 см. у глибину.
- Позбавить ваші ділянки від дротяників, тлі, нематод, грибку, фітофтори та кореневої гнилі – фацелія. Після того, як зберете врожай – одразу висадіть цей сидерат.
Для томатів краще теж садити певні сидерати. До них відносяться люпин, гречка, козлятник, люцерна, овес, фацелія або вика. Ці сидерати захистять томати від шкідливих комах, фітофтори та підвищать врожай. Спочатку висадіть олійну редьку, фацелію чи гірчицю. А вже наступного року висадіть жито та люцерну – ці сидерати дезінфікують землю.
Для огірків садять фацелію, горох, ріпак, овес, ячмінь та вику. Їх можна садити між рядами огірків протягом літа, окрім жита. Жито гальмуватиме ріст огірків. Після того, як зберете врожай – висадіть кормові боби, горох або квасолю.
Бажаємо гарних врожаїв!