Які саме кімнатні рослини краще садити у великі горщики, щоб вони гарно росли

Щоб рослинам було комфортно, потрібен не лише правильний склад ґрунту та оптимальний мікроклімат, а й правильний розмір горщика. Все залежить від кореневої системи.

Квіти, що мають дрібні корінці та цибулини, можна вирощувати в неглибоких ємностях. Це підійде для сансев’єри, папороті, узамберської фіалки, епісції, цикламену, амарилісу та гіпеаструму. Горщики більшого об’єму та велика кількість ґрунту в них завдасть шкоди цим рослинам, бо ґрунт не буде пронизувати коріння, що призведе до окислення. Щоб квітам було комфортно, розпушуйте землю та правильно поливайте.

Для великих квітів, з добре розвиненою кореневою системою, слід підбирати відповідні горщики. Однак, надто великий горщик, також, може завдати шкоди рослині – коренева система почне гнити або бурхливо розвиватися, що перешкоджатиме цвітінню. Щоб цього не сталося, перед пересадкою рослини, потрібно дізнатися про основні правила догляду за нею. Наприклад, фікус та троянда потребують вузьких й достатньо глибоких горщиків. Шефлері знадобиться дренажний шар 7 см, тому горщик повинен бути глибоким. Олеандр, лимон та пальми тримають в горщиках великого об’єму.

Також, багато хто вирощує вдома бонсай – дерево, що має розвинену кореневу систему. Великий бонсай краще тримати в просторому горщику.

Ще ємність більшого розміру знадобиться для фікуса, бенджаміна, бугенвілії, сосни, а іноді для кактуса та алое.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!