Categories: Сад та Город

Які рослини можна садити у липні на городі, а які вже запізно. Городникам на замітку

В липні сіють та висаджують безліч скоростиглих овочів, щоб восени можна було зібрати ще один врожай. Ріпа, морква, редька, буряк, бруква та пастернак дозрівають в серпні. В липні можна посіяти бораго. Ця культура любить затінок, інакше на сонці вона дасть квітконоси, почне цвісти та стане грубою. Через кожні 15 днів можна сіяти кріп з ранньої весни до осені. Насіння кропу сходить довго, тому його слід залити гарячою водою перед посівом та дати набрякнути. Додайте в ґрунт перед посадкою 1 відро перепрілого гною та 1 ст. л. нітрофоски на 1 м. кв. або інше комплексне мінеральне добриво.

Також, можна сіяти крес-салат, який сходить за 14 днів. Листовий салат дасть сходи протягом місяця, їх слід проріджувати, щоб листя не витяглося, а також, знадобиться вчасний полив.
Влітку можна висаджувати шпинат, який дає сходи за 7 днів. Перед посівом замочіть насіння. Рукола сходить за 5-6 днів. Підготуйте грядку та покладіть багато добрива. В липні, також, можна сіяти петрушку та цибулю-порей. Редис висівають кожні 14 днів протягом всього літа, просто додайте азотне добриво. Дайкон можна буде зібрати в жовтні, який зберігатиметься до квітня. Овочі, що були посіяні в липні, менш вразливі до ріпної, капустяної совки та хрестоцвітої блішки.

Також, можна висаджувати квасолю, горох та різні боби, бо вони швидко вистигають.
В низині можна посіяти цибулю слизун, батун, шніт, щавель та ревінь. Найкращі попередники для цих культур – огірки, горох, кріп, літня редька та картопля. Такі багаторічні рослини потрібно мульчувати восени торфом або компостом, шаром в 5-7 см.
Обирайте сорти лише гібридної форми росту, вони дозрівають швидше. Варто обирати сумісні рослини та дотримуватися правил сівозміни. Ділянку готуйте завчасно, видаляйте залишки рослин та бур’янів, розпушуйте ґрунт, поливайте й додавайте добрива – сечовину, суперфосфат та сульфат калію. Влітку рослинам не вистачає вологи, тому перед посівом замочуйте насіння та пророщуйте його. Борозни перед посівом слід рясно полити. Не виділяйте багато місця для посіву зелені та овочів влітку. Достатньо невеликої ділянки, на якій поміститься багато різноманітної зелені та овочів. Якщо добре та грамотно доглядати за рослинами, вони дадуть смачний врожай.