Як заморозити полуницю на зиму, щоб зберегти смак та корисні властивості

Коли починається сезон полуниці, хочеться запасти ці смачні ягоди на зиму. З неї готують варення, джем та заморожують свіжою. Однак, варто знати, як правильно заморозити полуницю, щоб вона не втратила смаку, кольору та корисних властивостей.

Існує три способи зберігання полуниці в морозильній камері. Приготуйте з неї пюре, змішайте з цукром або заморозьте цілою. Спочатку ретельно промийте ягоди, просушіть та видаліть плодоніжки.

Пюре з полуниці.

Під час перебування в морозилці втрачається частина натуральної солодкості, тому варіант заморожування методом пюре з цукром найбільш практичний. Його використовують для додавання в десерти чи соуси. Перебийте 1 кг полуниці блендером та додайте цукор. Збийте до однорідності, покладіть в пластиковий контейнер та відправте в морозилку.

Цілі ягоди.

Промийте полуницю та просушіть. Покладіть на дошку в один шар, щоб ягоди не торкалися одна одної та поставте в морозилку на декілька годин. Перекладіть в пакет та зберігайте в морозильній камері.

Ціла з цукром.

Полуницю, також, можна заморозити цілою з цукром. Промийте та просушіть ягоди, покладіть шарами в пластиковий контейнер, пересипаючи цукром. Поставте в холодильник на 4 години. Сік, що виділився, процідіть крізь марлю, але не виливайте. Потім покладіть ягоди в чистий пластиковий контейнер та залийте соком. Щільно закрийте та поставте в морозилку. Таку полуницю використовують для приготування морозива, желе, пирогів та компотів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!