Як за допомогою йоду, можна отримати гарний врожай овочів. Мало хто знає про це

Йодною настоянкою можна успішно рятувати городні рослини від шкідливих комах та хвороб. Таких як фітофтороз, борошниста роса, плодова й коренева гниль.

Властивості йоду.

Йодна настоянка є природним антисептиком, яка ефективно бореться з грибковою, вірусною та бактеріальною хворобою садових рослин. Також, йод в якості мікроелементу потрібен, щоб рослини повноцінно розвивалися, утворювали бутони та зав’язь. Через нестачу його, може знижуватися опір. Йод виготовляють на спирту, який може завдати розсаді опіків, тому будьте обережні при його застосуванні. Виконуйте чіткі правила, норми та дози при застосуванні йодної настоянки.

Йод від фітофторозу.

Фітофторозний грибок заселяється на томатах, картоплі й інші пасльонових культурах під час підвищеної вологості повітря та викликає хворобу, буквально спалюючи їх.

Першими проявами цієї хвороби на томатах є покриття листків, стовбурів й гілок бурими плямами. Після вони стають чорними та висихають, а плоди починають чорніти й відпадати.
Для захисту рослин від фітофторозу скористайтеся йодною настойкою. Першу обробку проведіть через 21 день після сходження розсади. Для цього у 10 л. води додайте 15 крапель йодної настоянки та 1 л. знежиреного молока чи сироватки. Обробіть цим розчином рослини не менше 2-3 разів, інтервал між обробками має бути 14 днів.

Йод від борошнистої роси.

На борошнисту росу можуть хворіти кущі смородини, барбарису, аґрусу, винограду, огірків, помідорів, гарбузів, кабачків, а також квіти троянди, флокси, півонії та хризантеми.

Для боротьби з нею розчиніть у 9 л. води 1 мл. йоду, 1 л. сироватки чи знежиреного молока, 1 ст. л. будь-якого рідкого мила та обробіть кущі. Робіть так кожні 14 днів упродовж всього літа.

Йод проти шкідників.

Йодною настоянкою можна знищити довгоносиків та личинок хрущів.

Розчиніть у 10 л. води 20 мл. йодної настоянки та обробіть цим розчином смородину, полуницю та інші городні культури, норма на кущ 1 л. розчину.

На початку весни обробіть кущі від довгоносика розчинивши 1 ч. л. йоду у 10 л. води.

Йод, як добриво для рослин.

Йод можна застосовувати в якості додаткового універсального засобу для підгодівлі городніх рослин та землі. Він ефективний для таких рослин, як капуста, огірки, помідори, перці та садова полуниця.

Для цього розведіть у 10 л. води 40 крапель йодної настойки. При появі перших квітів полийте рослини по 0,5 л. на стебло. Повторну обробку проведіть через місяць.

Йод для кімнатних рослин.

Йод успішно використовують для підживлення ослаблених та не квітучих рослин. Поливайте рослини йодним розчином по краю стінки горщика, але перед підгодівлею землю добре полийте питною відстояною водою.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!