Як врятувати помідори від фітофтори. Агрономи дали пораду

Фітофтора — це небезпечна хвороба для рослин, особливо для помідорів. Тому, слід ретельно обирати ділянку під посадку. Не висаджуйте помідори після картоплі, перцю та баклажанів. Також, не можна вирощувати томати поряд з іншими пасльоновими, бо фітофтора легко поширюється вітром.

Методи боротьби.

Вживайте профілактичні заходи. Перекопуйте ґрунт та спалюйте бадилля. Також, доглядайте за рослинами під час їх росту та розвитку.

Фітофтора швидко поширюється при загущенні посадок, тому дотримуйтесь дистанції між рослинами. Листя, що торкається землі, видаляйте. Також, видаляйте листя, що загущують рослини та не дають повітрю нормально циркулювати.

Проти фітофтори допоможе правильний полив, який повинен здійснюватися під корінь. При вирощуванні томатів в теплиці, підтримуйте оптимальні умови. Провітрюйте теплицю та не допускайте підвищеного рівня вологості.

Проти фітофтори обробіть рослини мідним купоросом. Обробка проводиться 3 рази протягом вегетаційного періоду.

Народні методи.

Часниковий настій.

Подрібніть 50 грамів часнику та залийте 1 літром води. Залиште настоятися протягом 24 годин. Процідіть та розведіть в 10 літрах води. Обприскуйте томат раз на 20-25 днів.

Молочна сироватка.

Змішайте молочну сироватку з водою в співвідношенні 1:1. Обробляйте рослини тричі за вегетаційний період.

Розчин молока та йоду.

На 10 літрів води додайте 1 літр молока та 20 крапель йоду. Обробка проводиться раз на 21 день.

Реанімація після фітофтори.

Якщо ураження фітофторою уникнути не вдалося, потрібно видалити заражені листя та плоди. Здорові рослини обробіть розчином солі. На 10 літрів води додайте 250 грамів солі та перемішайте. Обробіть рослини, щоб підвищити їх імунітет.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!