Як власноруч почистити димохід від сажі. Це потрібно робити кожної весни

Перед початком опалювального сезону необхідно провести ревізію та чистку димоходу. Це обов’язкова процедура обумовлена правилами протипожежної безпеки та експлуатації.

Дим, що виділяється під час спалювання палива, містить в собі частинки сажі, різних смол та інших хімічних речовин. Все це осідає на стінках димоходу та може спричинити, навіть, пожежу. А погана тяга може спричинити накопичення чадного газу в будинку, бо він не має запаху, через що людина може задихнутися та померти. Так, це досить страшно, тому необхідно проводити регулярну чистку димоходу.

Механічна чистка димоходу.

Механічну чистку димоходу можна провести самостійно, не викликаючи спеціаліста. Для цього знадобиться спеціальна циліндрична щітка, яка закріплюється на тросі та опускається зверху в димохід. Діаметр йоржика має відповідати діаметру труби або може бути більшим на 1-2 см.

Існують пластикові та металеві щітки. Пластикову щітку слід використовувати для димоходу з нержавіючої сталі, а металеву для димоходу з викладеної цегли.

Чистити димохід можна зсередини будинку або з зовні. Щоб почистити димохід зовні, потрібно залізти на дах, до щітки прикріпити вантаж масою 1-3 кг. та прив’язати міцну мотузку. Потім, щітку слід опустити у трубу та чистити, піднімаючи її вгору та вниз. Пам’ятайте, дверцята топки мають бути зачинені, щоб сажа не забруднила будинок.

Для чистки зсередини знадобиться щітка з телескопічною ручкою, яку необхідно проштовхнути вгору по димоходу, а потім вниз й так робити декілька разів.

Під час чистки, обов’язково, потрібно одягати захисний одяг, окуляри, маску та респіратор. Також, в будинку не повинно бути протягів.

Хімічна чистка димоходу.

Хімічне очищення димоходу проводиться за допомогою спеціальних хімічних засобів, що додаються в топку каміна в процесі спалювання палива. Однак, такий спосіб служить скоріше профілактичним заходом, бо він не зможе очистити димохід, в якому вже утворився значний шар відкладень продуктів горіння.

Ці хімічні засоби виділяють спеціальні гази, які підсушують смоли, в результаті вони тріскаються та осипаються.

Якщо регулярно додавати такі засоби, наприклад, раз на місяць, механічна чистка може навіть не знадобитися!

Як почистити димохід від сажі народними засобами.

Ще почистити димохід від сажі можна так званими народними методами, на зразок картопляного лушпиння, солі або осикових дров. Не впевнені, що ці способи досить ефективні та безпечні.

При спалюванні картопляного лушпиння крохмаль разом із димом піднімається по трубі й вбирається у відкладення. Сажа руйнується та опадає.

А спалювання осикових дров проходить дуже швидко й при дуже високих температурах, сажа просто вигорає. Однак, якщо зважитеся на такий крок — дійте обережно, бо це може привести до пожежі.

Також, до народних засобів відносять кам’яну сіль. Нею посипають дрова й в процесі горіння сіль «зв’язує» сажу та не дає їй осідати на стінках.

Як бачимо, почистити димохід від сажі цілком можна своїми силами. І не тільки прибрати зовсім, але й уповільнити її появу. Тільки пам’ятайте про заходи безпеки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!