Як виростити тую з гілки. Покрокова інструкція

Туя – це вічнозелена рослина сімейства кипарисових, яку часто використовують для створення декорованих насаджень та живоплотів. Існує багато видів туй, одні можуть виростати до 60 см., а інші аж до 20  м.

В Україні найбільшою популярністю користується туя західна – вона не боїться морозів, чудово переносить підстригання та задимлення вихлопними газами, тому багато дачників висаджують її вздовж доріг.

Пропонуємо дізнатися, як виростити тую з гілки.

Покрокова інструкція.

Для вирощування знадобиться гілочка туї довжиною близько 5-8 см., на якій повинно бути не менше 3 бічних пагонів.

На живці потрібно видалити всі нижні гілочки, залишивши верхні, кінці яких необхідно зрізати на половину. Після цього, гілочки необхідно занурити в розчин синтетичного або біостимулятора росту та помістити у ґрунтову суміш (1 частина торфу, 1 частина дренованої землі та 2 частини піску) й трохи утрамбовуючи. Далі, живець полити та накрити обрізаною пластиковою пляшкою, яка слугуватиме «парником», в якому повинна зберігатися температура близько 25 градусів.

Через 7 днів необхідно відкрити парник, обприскати гілочки водою та залишити на деякий час, щоб рослина провітрилась. Час провітрювання потрібно поступово збільшувати, щоб рослина звикала до навколишнього середовища. Спочатку потрібно залишати на 2-3 години, потім на 5-6 годин, далі на 8-9 годин.

Після появи тонкого коріння, гілочку туї можна вже пересадити у відкритий ґрунт.

Якщо плануєте виростити тую з гілочки в домашніх умовах, тоді замість обрізаної пляшки краще використовувати харчову плівку, яку слід натягнути на планочки, встромлені в землю по периметру горщика. Спосіб вирощування туї у горщику той же самий, що був вище описаний.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!