Як виростити рекордний врожай картоплі в цьому році. Головні поради

Картопля — це найголовніший продукт на кожному столі. Вирощування якісної культури, особливо під час війни, є дуже важливим моментом. Городники надають поради, як потрібно садити картоплю, доглядати за нею та які існують методи боротьби зі шкідниками.

Ґрунт, спосіб посадки, сорт, технології вирощування, підгодівлі, боротьба зі шкідниками та захворюваннями — це все впливає на майбутній врожай картоплі.

Важливі поради.

Терміни посадки картоплі.

На терміни посадки цієї культури впливає їх сорт та погодні умови. Саджають картоплю тоді, коли температура повітря встановилася вище 10 градусів тепла, а земля прогрілася. Також, городники стежать за погодними умовами, починаючи з середини квітня й до травня. Ґрунт перекопують завчасно. Удобрити можна гноєм, дерновою землею, торфом, тирсою, компостом, піском та попелом.

Підготовка матеріалу для посадки.

Перед висадкою картоплі необхідно:

Оглянути та відібрати гнилу, підмерзлу, хвору та м’яку картоплю.

Буде непогано, якщо вдасться прогріти культуру на сонці або в духовій шафі.

На картоплі повинні з’явитися паростки.

Також, слід провести дезінфекцію проти захворювань. Для цього картоплю заливають марганцевим розчином на 30 хвилин. Для його приготування знадобиться 10 літрів води, 1 грам марганцівки, мідний купорос, об’ємом, як сірникова коробка. Після обробки картоплю слід просушити.

Варіанти посадки картоплі.

Потрібно викопати глибокі траншеї на відстані 1 м. одна від одної.

Потім слід викласти кожну траншею сіном, зверху присипати гноєм та попелом, якщо він є. Найкраще рити траншеї ще восени. Навесні вже починають викладати картоплю та присипати її землею. Таким чином вона не підмерзне та зможе втримати вологу.

Якщо садити картоплю в лунки, то їх також готують восени, додають підгодівлі та роблять мульчування ґрунту. Навесні потрібно зробити лунки 8-10 см завглибшки та на відстані 80 см одна від одної. Картоплю висаджують паростками догори, а зверху присипають компостом та золою.

Полив та підгодівля картоплі.

Культура примхливо ставиться до поливу. Не можна надмірно поливати та й замало. Одразу після посадки краще не здійснювати полив два тижні. Потім, в спекотну погоду здійснюється один раз на тиждень.

Разом з поливом потрібно й підживлювати картоплю. Для цього використовують пташиний послід. Його потрібно покласти в ємність, залити водою та залишити на декілька днів бродити. Потім розбавити водою в пропорції 1:10 та використовувати в якості підгодівлі.

Також, потрібно уважно ставитися до складу обраних добрив. Комплекси, в яких міститься калій та азот в великій кількості, впливатимуть на розміри бульби, але не на кількість врожаю. А бор та магній здатні прискорити формування картоплин й впливати на розміри.

Підгортання бульби.

Культуру підгортають два рази. Вперше — після посадки, щойно стебла зростуть до 20 см. Вдруге — через 10 діб після першого підгортання. Забороняється робити підгортання, коли стоїть суха погода.

Методи боротьби з фітофторою та колорадським жуком.

Фітофтора починає нападати в другій декаді серпня, коли вже минув ранній збір картоплі. Щоб запобігти її появі, потрібно саджати ранні сорти бульби. Також, краще прибирати бадилля за два тижні до викопування картоплі.

Колорадський жук активізується наприкінці травня та починає їсти нижні листки. В посадженої в 20 числах квітня картоплі, листочки перетворюються на кущі, які комаха не їсть.

Як виростити рекордний врожай картоплі, лайфхаки:

Стимулюючі надрізи. Для великої бульби підійде поперечний надріз, що робиться перпендикулярно осі. Для дрібної — кільцевий. Це збільшить врожайність на 12-15%.



Ламання стебел. Через 2-3 тижні після квітнення бульби, потрібно зламати стебла на висоті 10-15 см над землею. Тоді поживні речовини будуть йти в кореневу систему.

Також, використовують скошену траву та бур’яни, в якості мульчування. Це збереже вологу та закличе до роботи дощових хробаків, які розпушують ґрунт.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!