Як використовувати активоване вугілля, щоб орхідеї гарно та пишно квітнули

Орхідеї — це дуже вибагливі квіти, які потребують ретельного догляду. Щоб вони радували частим та рясним цвітінням, можна застосовувати копійчаний аптечний засіб — активоване вугілля. Не зважаючи на те, що цей засіб коштує дешево, він дуже корисний для орхідей.

Коли використовувати активоване вугілля для орхідей?

Використовувати активоване вугілля слід тоді, коли квітка захворіла. Її листя зів’яли, з’явилася пліснява та відвалився квітконос. В такому випадку, вона потребує пересадки.

Квітку слід обережно вийняти з горщика та оглянути її коріння. Всі засохлі та згнивші частинки потрібно відрізати, а ураженні ділянки коріння слід посипати перетертим в порошок активованим вугіллям. Після цього, орхідею можна посадити у новий ґрунт. Активоване вугілля виступатиме в ролі антисептика, який захистить квітку від проникнення патогенних мікроорганізмів.

Також, активоване вугілля необхідно додавати й до субстрату для орхідей. Для цього, таблетки слід рівномірно розподілити по горщику, ні в якому разі не класти їх в одне місце, бо такі маніпуляції не дадуть результату. А ще, розтертим в порошок активованим вугіллям можна присипати поверхню ґрунту. Завдяки активованому вугіллю покращиться повітрообмін ґрунту та зменшиться надлишок вологи, тим самим знизиться ризик утворення гнилі й грибкових захворювань.

Застосовувати активоване вугілля можна й при поливі квітки. Якщо регулярно поливати орхідеєю таким розчином, то вона буде пишно та гарно цвісти.

Поливати квітку занурювальним методом потрібно раз на кілька місяців, при цьому, обов’язково, слід додати у воду кілька таблеток активованого вугілля. Такий метод поливу допоможе запобігти гниттю коріння, бо здорове коріння — це запорука міцної квітки та гарного рясного цвітіння.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!