Як та коли проводити розморожування холодильника. Помилки, які допускають більшість господинь

Холодильник є важливою технікою в кожному домі, тому потрібно стежити за його гігієною.

Чистка холодильника має відбуватися 1 раз на 1-2 тижні. Морозильну камеру розморожують 1 раз на 6 місяців. В такому випадку заморозка буде ефективнішою та не буде відбуватися надмірного споживання електроенергії.

Як та коли проводити розморожування холодильника.

Перед цим необхідно вимкнути електрику та встановити ручку термостата в положення «0». Потім забрати всі продукти з холодильника та морозилки.

Заморожені продукти краще покласти в термосумку та розташувати в прохолодному місці. В осінній та зимовий період їх можна винести на балкон.

Якщо термосумки немає, то можна загорнути заморожені продукти в рушники або газети.

Після спустошення холодильника та морозильної камер, витягніть ящики, полички, добре помийте й просушіть. Протягом цього часу двері холодильника та морозилки повинні залишатися відчиненими. Однак, при цьому слід захистити підлогу навколо приладу, бо з нього буде виходити вода. Для цього під нього кладуть тацю або рушники.

Для прискорення процесу розморожування, можна нагріти морозильну камеру феном зсередини або поставити в неї каструлю з гарячою водою. Однак, за порадою виробника, холодильник повинен розморожуватися самостійно.

Під час процесу розморожування можете видалити лід та воду, яка стікає з відділення. Коли морозилка очищена від льоду, її слід помити водою з оцтом, а потім витерти насухо.

Також, потрібно пам’ятати про миття дверцят холодильника, морозильної камери й слід стежити за ущільненнями та витирати їх до кінця.

В чистий холодильник поставте полиці та ящики, розкладіть продукти й ввімкніть. Під час складання продуктів, не забудьте перевірити термін придатності та оцінити зовнішній вигляд заморожених продуктів. Приберіть в смітник не придатні для вживання продукти.



Планове розморожування.

Цей процес планується на кілька тижнів вперед. Не купуйте свіже м’ясо або овочі, а використовуйте ті, що зберігаються в морозилці. Всі знають, що продукти з морозильної камери розморожуються швидко, але після цього їх не слід класти на повторне заморожування, інакше може статися харчове отруєння.

Також, можна проводити очистку морозильної камери в декілька етапів, наприклад, спустошувати по одному ящику за раз, мити їх та складати в них заморожені продукти. Потім загорнути кожен ящик в рушник та поставити в прохолодному місці, після чого зайнятися розморожуванням самої морозилки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!