Щоб відлякати шкідників з присадибної ділянки, використайте порошок сухої гірчиці. Її змішують з різноманітними сумішами. Це зовсім безпечний, екологічний та ефективний засіб, а ще він дешевий й корисний для рослин.
Використання порошку гірчиці.
Сухий порошок гірчиці діє набагато довше ніж розчинений у воді. Коли стоїть суха погода, даний порошок тримається на поверхні рослин упродовж 7-8 днів, а в деяких випадках до 14.
Розчином гірчичного порошку обробляють рослини ввечері чи рано вранці або в хмарну похмуру погоду, щоб не спеклося на рослинах листя.
Розчин порошку гірчиці від шкідливих комах:
- Від колорадського жука.
Розчиніть у 10 л. води 200 гр. гірчичного порошку, накрийте кришкою та дайте настоятися 2-3 години. Отриманий розчин процідіть, влийте 5 ст. л. 9 % оцту та 50 мл. рідкого господарського мила, щоб засіб довше тримався на рослинах.
Обробляйте цим розчином городні культури раз на тиждень, а якщо пішов дощ, то процедуру бажано повторити. Якщо поливати раз на 7-10 днів ґрунт, то можна знищити повністю дротяників у ньому.
- Від слимаків та равликів.
Від цих молюсків можна позбутися якщо вкрити шляхи їх пересування шаром порошку гірчиці. Для більшого ефекту змішайте засіб з меленим гострим перцем та деревним попелом в співвідношенні 1:1:1. Ніжна підошва тваринки буде обпікатися й вони згодом зійдуть з ділянки.
- Від метеликів та гусені.
Розведіть у 10 л. води тютюновий пил, гірчичний порошок по 1 склянці кожного, закрийте шматком плівки та залиште на 3 доби для настоювання. Після процідіть рідину та обробляйте ділянку через кожні 14 днів упродовж всього літа.
- Від цибулевої та морквяної мухи.
Перед посадкою цибулі чи моркви зробіть рядочки, посипте їх деревним попелом та гірчичним порошком у співвідношенні 3:1. Коли листки цибулі відростуть на висоту 5 см., потрусіть цією сумішшю у міжряддях, а після розпушіть ґрунт. Через 2 тижні після цього процедуру варто повторити.
- Від попелиць та кліщів.
Проведіть профілактичні заходи боротьби коли ще немає попелиць на рослинах. Для цього розчиніть порошок гірчиці 100 гр. у 10 л. води, залиште настоюватися упродовж 2 діб у теплому місці, після процідіть, розведіть водою в пропорції 1:2 та додайте 2 ст. л. рідкого господарського мила.
Обробіть цим засобом фруктові дерева до квітнення, повторну процедуру проведіть через 2 тижні коли вони відцвітуть, а після робіть це упродовж літа кожні 14 днів.
- Від блішки.
Блішки сильно шкодять молодий буряк, редис, редьку, капусту та дайкон. Для знищення цієї комахи пролийте грядку гірчичним розчином. Розмішайте у 10 л. води пів склянки гірчичного порошку та залиште на 2 години настоюватися. Обприскайте цим розчином рядки овочів, у фазі семидольного листка, а наступного разу при утворенні 4-5 справжніх листочків.
Від капустяної хрестоцвітної блішки в попередній розчин додайте 70 %-ну оцтову есенцію 1 ст. л. та обробіть посадки капусти. Повторіть при новому заселенні рослин блішками.
- Від борошнистої роси.
Розведіть по пів склянки порошку гірчиці та солі йодованої у 10 л. води полийте цим засобом за допомогою садової лійки насадження цибулі.
- Від вогнівки, мідяниці, пильщика та плодожерки.
В 100 гр. гірчичного порошку додайте 10 л. окропу, накрийте шматком плівки, дайте настоятися упродовж 24 годин, а після процідіть розчин. Влийте рідке господарське мило 40-50 мл. та обприскайте фруктові дерева після цвітіння. Також, можна розчинити у 10 л. води готову гірчицю 6-8 ст. л. та обприскайте нею сад.