Categories: Сад та Город

Як причина того що молода цибуля починає гнити, та як цього не допустити

Ріпчасту цибулю легко виростити на присадибній ділянці, але якщо вчасно не проводити профілактичні заходи по захисту культури від шкідників та хвороб, то можна й не отримати бажаний        результат.

Однак, коли у цибулі почало сохнути та жовтіти пір’я, а сама цибулина гниє й має неприємний запах — це означає, що потрібно негайно прийняти відповідні міри по усуненню причини, інакше врожай можна повністю втратити.

Яка причина такого гниття та що робити.

Якщо цибулю сіянку погано продезінфікували перед посадкою чи не відсортували, то згодом на ній може з’явитися грибок, який спричинить гниття рослини.

Висаджена сіянка на місце попереднього зростання цибулі в минулому році, також, може призвести до такого результату. Тому, варто дотримуватися сівозмін та садити цибулю на грядку де раніше росла картопля, кабачки, капуста й столовий буряк.

Влітку потрібно вчасно та правильно поливати грядку з цибулею. В суху погоду поливати потрібно постійно до середини липня, а за 30-45 днів до збору врожаю, варто зменшити полив, а потім зовсім припиняють.



Псується цибуля від пошкодження личинкою цибульної мухи. Це білі та дрібні черв’яки, які під’їдають пір’я й денце цибулі. Щоб уникнути зараження цим шкідником, потрібно дотримуватися сівозміни.

Приготуйте наступний засіб: в 2-3 л. гарячої води всипте 1 ст. л. тютюнового пилку та дайте йому настоятися 2 доби. Після всипте 1 ст. л. меленого червоного перцю, 1 ст. л. рідкого господарського мила, додайте води близько 7-8 л. та добре перемішайте. Пролийте рядки цибулі отриманим розчином за допомогою лійки.

Псується цибуля ще від грибкової хвороби.

Хвороба називається фузаріоз, який вражає спочатку тільки пір’їни рослини, а після переходить на корені. Починати лікування варто відразу, як це виявили, бо можна втратити врожай.



Бактеріальною та шийковою гниллю цибуля вражається під час збору врожаю, коли проходять дощі й на городі підвищена волога.