Categories: Сад та Город

Як правильно зберігати цибулю, щоб довго лежала і не гнила

Дізнайтесь, як можна легко продовжити лежкість цибулі. Ці поради стануть вам у поміч. Скоріше дізнайтесь, як це зробити.

Підготовка цибулі.

Вчасно зберіть врожай. Зріла цибуля має сухе листя, яке лежить на грядці й шийка цибулі стала тонкою. Час збирання врожаю становить серпень. Період дозрівання цибулі становить 100 днів. Збирати врожай потрібно у сонячну погоду. Для прискорення дозрівання деякі садівники підкопують цибулю вилами, щоб пошкодити коріння й цибуля припинила свій ріст. Викопаний врожай на день залишіть висихати на грядках.

Як висушувати зібраний врожай?

Висушуйте спочатку цибулю приблизно тиждень на сонці, час від часу перевертаючи її. Якщо погода дощова, висушуйте врожай у приміщенні, де гарно циркулює повітря. Якщо ви збирали врожай під час дощу, верхнє лушпиння з цибулі потрібно прибрати. Можна висушувати цибулю на панцирних сітках. Перевірити чи висохла цибуля можна зануривши руку у купу з цибулі, рука повинна проходити без докладання зусиль. Якщо ви будете зберігати цибулю у косах, потрібно обрізати коріння та пір’я цибулі, але так, щоб можна було заплести косу.



Правила зберігання цибулі у квартирі.

Потрібно розсортувати врожай. Відкладіть окремо не дозрілу та маленьку цибулю. Зберігайте цибулю у картонних ящиках, у гарно провітрюваному приміщенні. За бажанням можна заплести цибулю у коси та повісити на кухні. Можна пересипати цибулю крейдою або цибулевим лушпинням. Вам знадобиться 200 грамів крейди на 10 кг. цибулі. Цибуля не буде гнити та проростати. Не забувайте час від часу переглядати цибулю та іноді просушувати.

Скориставшись цими порадами ви продовжите лежкість цибулі!