Як правильно застосовувати попіл на городі, та які рослини не можна ним підживлювати

Попіл є дуже цінним добривом, але не всі його правильно застосовують. Це може завдати шкоди ґрунту та рослинам на ділянці.

Помилка 1. Склад попелу.

Склад попелу може бути різним, бо для її приготування використовуються різні продукти. В ялині, соняшнику та гречці багато калію, а в сосні — кальцію. Різниця велика. Ці види попелу використовуються в якості підгодівлі або олужування кислого ґрунту. Цього потребує не кожен ґрунт. Якщо внести попіл в лужний ґрунт, знижується можливість поглинання рослинами поживних елементів та вони можуть захворіти.

Картопля не потребує підгодівлі попелом, хоч й любить калій. Якщо вилужувати ґрунт для картоплі, її смакові властивості знизяться та може з’явитися парша. Помідори та полуниця, також, не люблять лужний ґрунт. Вони потребують слабокислої реакції.

Кабачкам, баклажанам, баштанним, редці та дайкону потрібен слабокислий ґрунт.

Помилка 2. Кількість.

Рослини мають різну стійкість до мінеральних солей, що містяться в ґрунті. Баклажани не такі вибагливі, але й надто високий вміст їм не підходить. Помідори не люблять олужування, але на кислому ґрунті дуже чутливо ставляться до внесення попелу.

Огірки та капуста дуже люблять попіл й позитивно реагують на його внесення. Однак, не потрібно вносити надмірну кількість. Дотримуйтесь пропорції 100-200 грамів на 1 м. кв. Найкращий варіант внесення попелу — у вигляді розчину. Для цього на 10 літрів води додайте 100-200 грамів попелу. Так рослини краще засвоюють корисні речовини. Надмірна кількість карбонату кальцію призводить до низького рівня бору. Також, це може призвести до опіків коріння.

Не змішуйте під час внесення добрив:

Гній, курячий послід з сульфатом амонію, аммофосом, діаммофосом, аміачною селітри, сульфатом калію, калійневугом та нітратною селітрою.

Аміачну селітру, сульфат амонію з попелом, гашеним вапном, гноєм, пташиним послідом та калійневугом.

Попіл з аміачною селітрою, аммофосом, нітрофоскою, гноєм, послідом, сульфатом амонію, суперфосфатом.

Калійну селітру з гноєм, пташиним послідом.

Нітрофоску з попелом, гашеним вапном, гноєм.

Діаммофос з гашеним вапном, попелом, гноєм, послідом.

Суперфосфату простий з аміачною селітрою, сечовиною, попелом, вапном, крейдою, доломітом.

Суперфосфату двійний з вапном, крейдою, доломітом.

Фосфоритне, кісткове борошно з вапном, попелом.

Хлористий калій, суд фат калію з вапном, доломітом, крейдою.

Сечовину з простим суперфосфатом, доломітом, вапном.

Сульфат магнію з моноаммонійфосфатом, монокалійфосфатом.

Сульфат калію з нітрат калієм.

Не змішуйте попіл з кислими та азотними добривами. Азот випаровується з парами аміаку.

Не змішуйте частково попіл з гноєм або курячим послідом — це уповільнює розкладання органічних добрив. Краще застосовуйте ці добрива в різний проміжок часу.

Помилка 3. Недоступний кальцій.

Оцет нейтралізує попіл. Це робиться для того, щоб карбонат кальцій перетворився на ацетат кальцію. Нейтралізація розчину допоможе використовувати добриво з коротким проміжком між іншими добривами.

Олужувати ґрунт потрібно лише в певних ситуаціях. Для цього на 5 літрів води додайте 1 склянку попелу та 2-3 ст. л. оцту. Перемішайте та зачекайте до появи піни. Доведіть розчин до 10 літрів та можна використовувати.

Швидкорозчинні елементи мають здатність швидко вимиватися з ґрунту та відходити в нижні горизонти. Для легкого ґрунту це не дуже корисно.

Використовуйте попіл в якості калійного підживлення, а кальцій додавайте за потреби.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!